View Single Post
  #19318 (permalink)  
Vechi 07 oct 2014, 11:06:21
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Doruta, eu sa mananc asa de putin as muri de foame
Eu mananc mult mai mult.
Alisa e un pic racita, am fost la medic, si ii dau stodal si panadol. Speram sa treaca repede.
Fetelor va tin pumnii sa ajungeti cu bine la termen.
da, pai ce sa fac... cu alimentatia asta reusec sa slabesc de la 66 (puse in ziua in care o dau in bara) la 65 spre sfarsitul saptamanii... in mare am incercat ce face Simo, putin si fara sa ma privez de nu stiu ce dat fiind faptul ca nu intotdeauna pot gati.. bag de seama ca Simo papa si mai putin de atat..
sunt constienta ca daca as face sport as reusi mai multe.. duminica ii tin ziua lui razvi, deci tot efortul din saptamana asta se va duce intr-o zi, desi nu voi exagera, iar tortul daca ramane il impart sa nu-l mananc eu..
de murit de foame, nu mi foame, caci pap grasimi care cam tin de foame...
cred ca voi incerca vreo 2 zile varianta fructe si legume crude, fara altceva poate ii dau un sut in fund desi mi se par multi carbohidrati
imi propun azi sa cobor jos, dupa ce doarme razvi, sa fac sport, aici sus nu pot ca scartie totul si nici nu am unde... si sa ma sune Flaviu daca se trezeste...


cate saptamani ai??? ai fost la control sau e prea repede?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui dorutza:
LOREDANA99 (07 oct 2014)