View Single Post
  #1933 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 16:44:06
Adynutzaa19's Avatar
Adynutzaa19 Adynutzaa19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2010
Locaţie: Deva, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 65kg
Mesaje: 380
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Fetelor, am nevoie de incurajari!
Ma tin cu dintii de dieta si slabesc usor,usor. Da' moralul meu da sa moara cand vine una bucata nutritionist si imi zice ca e buna dieta ,dar depozitele de celulita si grasime vechi numai chirurgical se pot indeparta.Adica cum, o sa slabesc dar tot grasa o sa fiu ? Sa inteleg ca metoda clasica ( si de bun simt , zic eu) dieta+ sport e apa de ploaie si tot cutitul o sa ma salveze? (Va spun sincer ca ma batea gandul sa fac un by-pass gastric, dar e foarte ,foarte scump si ...ma rog, are multe dezavantaje.)
Eu una ma gandisem ca e suficient ca fac gimnastica dimineata , fiindca nu am facut sport de foarte multi ani si nu am rezistenta de efort. Am zis ca peste cateva luni, cand n-oi mai gafai ca marfarul de la prima miscare, o sa merg la sala sa trec la o intensitate mai mare.
Acuma is demoralizata si pesimista : adica , daca nu am bani de operatii /tratamente super scumpe, o sa raman mereu grasa? Tot efortul meu e in zadar????
Deja povestea asta mi-a declansat reactia pe care o am mereu la stres si suparare: mi-e foame de as manca si varul de pe pereti.Partea proasta e ca , desi am mancat bine pana la ora asta, adica 2 mese si 2 gustari, urla stomacul dupa mancare.
Va pup . Ma duc sa miros niste mancare, ca nu vreau sa mai mananc nimic pana la 6.
Buna!
Dieta,sportul,apa,masajul au avut la mine efecte mult mai bune decat pastile sau creme anticelulitice.
eu am celulita si vergeturi de vreo 5 ani si acum mi se duc incet,dar sigur.
o dieta echilibrata+multe proteine+sport= reusita.
te rog sa fi mai increzatoare si ai sa reusesti