View Single Post
  #1935 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 13:39:15
TinAlexa's Avatar
TinAlexa TinAlexa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Buna dimineatza fetelor!!

TinAlexa, multumim de informatie! Sa fii sigura ca astazi imi iau si eu ceva miere de salcam!
Asa vreau sa fac si eu, vorba Alesianei este mai buna decit fructoza.

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Bună dimineața și de la mine. Măcar de-ar fi o zi bună...
Foarte interesant că nu am aflat până acum de mierea de salcâm, mă bucur că ar ig mic, mulțumim, Cristinuța, de informație.
Tot ce aflu va spun si voua.

Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
" Neața, fetele!! Am intrat sa va salut si sa va urez o zi insorită și bineînteles conformă!
Ne auzim mai tarziu, acum am treabă!
Cristina, eu de ceva vreme dimineața îmi pun în cafea o linguriță mică de miere producție proprie...fructoză nu mai folosesc, anul trecut am folosit....cred că e mai sănătoasă mierea de acasă.
Ma bucur sa te vad prin preajma orice tip de miere servesti tu, eu vorbesc de faptul ca exista mierea de salcam cu IG mic ceea ce este genial adica nu esti cind bagi lingurita in gura

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Mădă, bravo pentru că ai fost conformă! și azi să ai o zi ușoară la servici, mult soare și tentații... lipsă. Și eu am fost cât de cât conformă, doar că am mâncat cu puâin peste limita de ciocolată neagră. Vreo 45-50 grame, dar aveam poftă de ceva desert lângă cafeluța de după-masa și am zis că decât să mă înfig în tort mai bine anihilez pofta cu cioco încă de la început, până nu se transformă în frustrare.
Alla am remarcat o treaba la mine daca ma apuc de ciocolata imi vine sa o termin toata, citeodata chiar asa se intimpla, dar daca tableta de ciocolata o transform in mousse de chiocolata Monti maninc numai 4-5 lingurite este atit de satioasa ca nu pot termina. Te felicit ca ai ales ciocolata.
Sper sa apara soarele pe la voi.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]