View Single Post
  #1939 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 17:57:11
iuliana burlacu's Avatar
iuliana burlacu iuliana burlacu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Ah scuzele mele k nu am citit toate postarile taleeu vazusem doar k ai spus k astepti sa ajungi la o greutate mai mik pt a merge la salasa stii k nu e musai sa mergi la sala...eu nu am fost nici makr o zi tot aks fac...am bicicleta si mi-am descarcat de pe net tot felul de filmulete cu aerobic si fac ce am chefimportant e k faci nu undesi eu am probleme cu spatele,scolioza.asa k si eu a trebuit sa imi selectez cu atentie sportul k sa nu imi inrautatesc situatia cu spatelesi da si eu un trecut asemanator cu medicii din romania...de aia am si o oarecare fobie akm sa merg la medic....la 18 ani mi s-a spus k as avea epilepsie sau o tumora pe creiernu aveam nici una nici alta ci doar glicemia prea mare si in consecintza suspecta de diabet...pe la 20 de ani era sa dau coltul din cauza unui tratament prescris fara sa imi faca analizele si de care eu m-am dus si i-am spus doctoritei de vreo 2-3 ori k ma simt rau dar ea mi-a zis sa continui k va trecesi pe la 23 de ani am fost diagnosticata cu furunculi in urechicand de fapt aveam o otitadeci am o parere f buna despre medici
Eu incerc sa nu generalizez, iau fiecare caz in parte. De exemplu, medicul pediatru al fetitei este o comoara de om, il respect si il ascult 99%.Dar ne-am abatut deja de la subiect....
Nu ti-am spus ce e mai important , si anume felicitarile mele sincere pt reusita de a da jos atatea kg. Si multumesc frumos ca ti-ai facut timp si mi-ai raspuns. Ca uite asa, usor-usor, se facu ora 6 , si ma duc sa pap ceva si pe urma plec sa-mi recuperez comoara de la bunici.Parca nu mai sunt asa depresiva, si mi-a mai revenit cheful de viata cand vad ca si altii gandesc la fel ca mine. Zic eu ,ca n-om fi chiar toate niste ...ups, am scris un cuvant urat .
Va pup pe toate si va doresc sa va pastrati optimismul si sa nu va lasati deviate din drum de unii rau-voitori.
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuliana burlacu; 05 ian 2011 at 18:00:04.