View Single Post
  #1946 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 05:31:00
EveBolt's Avatar
EveBolt EveBolt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 502
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Arrow Re: Liga adolescentelor slabute

Citat:
Anterior postat de AnielaD Vezi mesajul
Multumesc...am deja 3 zile de cind ma abtin de la carne,dulciuri si alte alimente nesanatoase precum ar fi piinea alba...sper ca voi reusi!
nu trebuie sa te abtii d l carne, ci sa.ti creezi un obicei din a evita dulciurile si alimentele nesanatoase..
eu de un an 3 luni si cv nu mai mananc deloc paine si d un an si cv deloc chestii cu faina.. si acum sunt obisnuita, le evit din obisnuinta e mult mai usor asa, zic eu..
iar carnea, carnea e buna! daca faci alegeri corecte. nici eu nu ma foarte dau invant dupa ea, dar mananc, n.o evit
invata sa.tif aci singura dulciuri[adica chestii dulci nu neaparat procesate] sanatoase... cauta pe forum "desert cu iaurt si gelatina" e ff bun, sau potif ace spuma d albus cu fructe sau o gramada d alte chestii.. care sa.ti stapaneasca pofta d dulce, pt a nu da iama in aberatii cum ar fi croissantele, ciocolatile d x feluri, inghetatele pline d ciocolata, caramel etc etc
a! si alege sa ai l micul dejun cereale, insa ai mare grija ca cele din comert contin majoritatea zahar! ori iti iei un complex d cereale cu fructe fara zahar, ori gasesti l plafar tarate, germeni, fulgi de grau, ovaz, orz etc... eu una mananc complex d germeni si tarate de grau de la solaris plant, si acum ca mi s.au terminat, o zi 2 pana ajung s.ami iau mananc tarate d grau simple
__________________
Make it in your way- Eve's diary

Ambition n Patience r ur best coworkers!
Don't wish for it, WORK for it!
U didn't wake up one day fat.. so.. don't expect to be skinny by night!
Make YOURSELF proud