View Single Post
  #195 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 09:48:41
supermire83's Avatar
supermire83 supermire83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2012
Locaţie: venezia / deva, Italia
Vârsta: 41
Date: 162cm, 82kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 686
Am fost apreciat(a) de 536 ori in 445 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxanici8585 - Primul pas spre o viata mai buna...

Citat:
Anterior postat de roxanici8585 Vezi mesajul
multumesc din sufletel ..... l-am convins si eu pe sotior si e si el la dieta ..... mai ales ca are probleme cu spatele si a cam facut colacel .....
asa ca banuiesc ca nu ar trebui sa mai am probleme cu poftele ....
cred ca e mai bine cum zici tu .... mai bine sa satisfac cu o faramitura, lingurita decat sa rabd si cand explodez sa mananc 1 kg de inghetata
iti multumesc din sufletel si promit o revansa .... cand ne vedem platesc eu inghetata
da....abia astept

Sa stii ca e mai bine daca tineti amandoi, iubi meu nu era chiar asa grasut, avea doar putina burtica, avea 83 de kg cand am intrat eu la dieta, iar acum are undeva intre 72-73 kg, si el nu s-a stresat cu dieta , a mancat ceea ce am gatit eu, iar la lucru a mancat normal sandwich din paine integrala plus cate un corn cu crema si in zilele mai lungi papa si cracker integral....dar a facut bici si el...mai rarut... cand venea mai devreme de la lucru baga cate o jumate de ora pe bici .
Va tin pumnii la amandoi sa ajungeti la greutatea ideala
Ps...nu uita..nu trebuie sa te infometezi si sa nu te gandesti ca esti la dieta, face mult asta....eu nu ma gandesc nici o clipa ca-s la dieta...ma gandesc ca asa trebuie sa pap, mai santos si mai putin decat inainte
pupici
__________________
Jurnal Mirela

Fericirea este un fluture, care, atunci cand este urmarit, este intotdeauna la un pas de a fi prins, dar daca stai linistit, se poate aseza pe tine!