Subiect: Tina's diary
View Single Post
  #1950 (permalink)  
Vechi 27 oct 2011, 08:27:24
Tina's Avatar
Tina Tina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Neata tuturor!
Eu azi ma pregatesc sa plec la bucuresti pt cateva ore si apoi revin acasa pana duminica cand e gata mini-vacanta. Nu am cantar aici (am unul prost si imi arata 75 kg...un semn ca o sa ajung si eu acolo) si simt un impuls sa ma cantaresc... puternic!
Nu simt la haine ca m-am ingrasat, ba imi sunt usor mai largi, dar ma simt balonata. In fine, nu vreau iar sa exagrez, dar nici sa stagnez.
Ieri am mancat cam rar si normal mai mult, am tot fost pe drumuri... iar seara ma iau poftele si sper sa nu el mai dau curs si sa bag un ceai sau cafea de cicoare cu lapte.
Iar sunt prea nerabdatoare sa ajung la mai putine kg, dar e bine si acum, hah... de cand n-am mai vazut eu un 87 la cantar?!!
In alta oridine de idei imi notez aici progresele din ultima luna si "to do" list pt. luna noiembrie

Luna octombire: 4kg slabite (min. 2 apa)

- doar 2 episoade binge/ luna
- micsorat cantitatile de mancare
- miscorat masa de seara
- micsorat cant. de lactate la max 350-400g/zi
- micsorat cant. de fructe (exceptii zilele de binge si unele zile cu cate 2-3 fructe/zi)
- seminte in, tarate - zilnic cant. mici
- mese mai organizate, cu ore mai precis stabilite
- mancat ce imi place, adica si ovaz, paine de secara, fructe
- am redus sportul la 4-5 sedinte/ sapt, iar acesta e un mare plus pt. mine pt ca ajunsesem la epuizare
- am introdus strechingul (mai ales pt. spate)

De facut in noiembrie
- ! vreau sa reduc cant. de ciocolata amaruie la max. 25g/zi si 40g in zile de rasfat
- vreau sa elimin fructele de la gustarea 2, sa ramana doar prima parte a zilei
- vreau sa beau mai multa apa, nu 2 l, ci 3-4l pt. ca asa ma simt bine
- vreau sa transform cina in cea mai mica masa d.p.d.v cantitativ pt. ca imi deregleaza tranzitul
- vreau sa mai slabesc 3-4kg
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Tina; 27 oct 2011 at 08:38:10.