Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Tina's diary

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1941 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 17:03:25
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Buna! Wow Tina. Ai dat putin pe ele, numai mascara mea face cat alea 2. Ce frumos e fardul, are niste culori fff frumoase , iar mascara are peria aprox. cum imi place mie. Sa le stapanesti sanatoasa! Imediat dau search sa vad ce si cum.
Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Vad ca sunt peste 5 mil de clienti, vad ca au de toate.... f calumea.
Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul



ps: mi-a ramas gandul la fard

Da, inca nu au sosit, dar de abia le astept. De asta m-am si grabit sa le iau ca asa nu erau ele asa ieftine. Prefer sa cumpar mai putine, mai rar, dar sa fie bio si nu e vorba despre mania mea ci de faptul ca nu ma simt comfortabil cu chestii ce nu ma ajute cu nimic, ba imi dauneaza.
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1942 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 17:25:14
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul


Da, inca nu au sosit, dar de abia le astept. De asta m-am si grabit sa le iau ca asa nu erau ele asa ieftine. Prefer sa cumpar mai putine, mai rar, dar sa fie bio si nu e vorba despre mania mea ci de faptul ca nu ma simt comfortabil cu chestii ce nu ma ajute cu nimic, ba imi dauneaza.
Are culorile belea. Foarte frumoase cumparaturile. Tina, nu te mai scuza, chiar daca ar fi mania ta, sunt banuti tai si-ti iei ce vrei.
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1943 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 17:38:05
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Are culorile belea. Foarte frumoase cumparaturile. Tina, nu te mai scuza, chiar daca ar fi mania ta, sunt banuti tai si-ti iei ce vrei.
Desi nu imi place roz, mai nou vad ca ma atrag nuantele astea, suna paradoxal, stiu.
Sunt banii parintilor care nu mai stiu cum sa faca sa-mi revin. Sunt ca un copil mic alintat non-stop... intr-o zi o sa ma revansez, oricat de cliseic suna.

Momentan nu pot decat sa raman la buget si la anu' si sa vad ce economii mai fac.

Dar tu cmf?
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1944 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 18:05:42
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Desi nu imi place roz, mai nou vad ca ma atrag nuantele astea, suna paradoxal, stiu.
Sunt banii parintilor care nu mai stiu cum sa faca sa-mi revin. Sunt ca un copil mic alintat non-stop... intr-o zi o sa ma revansez, oricat de cliseic suna.
Momentan nu pot decat sa raman la buget si la anu' si sa vad ce economii mai fac.

Dar tu cmf?
Nu suna paradoxal, poate nu esti tu obisnuita, dar incearca si altceva decat in mod obisnuit, eu observ la haine cand le vad in magazin de multe ori zic..ce-i si cu bluza asta si o iau s-o probez ....si surpriza cade mai bine decat o bluza wow la prima vedere. Doar incearca, pe probat nu-ti cere nimeni bani.
Eu ma machiam numai cu negru, maro, roz f rar si cine stie unde, acum folosesc pana si verde. Culori reci sus, dar in acelasi timp discret, nu pe toata pleoapa, doar cat sa-ti de-a o privire intensa si verde jos. Apropo, am ochii caprui. Iar culorile care le-ai ales sunt discrete, frumoase.
E bine ca ai sprijinul parintilor, esti norocoasa!

Edit: acum am vazut intrebarea.
Ma doare piciorul tare, il am umflat, toata viata o sa am probleme, in general ma doare piciorul doar cand se schimba vremea (cu asta sunt mai ceva decat vremea ), dar acum a intrecut orice. Dar tu cf?
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de BornCrank; 26 oct 2011 at 18:11:17.
  #1945 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 18:17:09
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Nu suna paradoxal, poate nu esti tu obisnuita, dar incearca si altceva decat in mod obisnuit, eu observ la haine cand le vad in magazin de multe ori zic..ce-i si cu bluza asta si o iau s-o probez ....si surpriza cade mai bine decat o bluza wow la prima vedere. Doar incearca, pe probat nu-ti cere nimeni bani.
Eu ma machiam numai cu negru, maro, roz f rar si cine stie unde, acum folosesc pana si verde. Culori reci sus, dar in acelasi timp discret, nu pe toata pleoapa, doar cat sa-ti de-a o privire intensa si verde jos. Apropo, am ochii caprui. Iar culorile care le-ai ales sunt discrete, frumoase.
E bine ca ai sprijinul parintilor, esti norocoasa!

Edit: acum am vazut intrebarea.
Ma doare piciorul tare, il am umflat, toata viata o sa am probleme, in general ma doare piciorul doar cand se schimba vremea (cu asta sunt mai ceva decat vremea , dar acum a intrecut orice. Dar tu cf?
Nu m-am machiat pana acum cateva luni cand mi-am luat fond de ten. Practic sunt zero la capitolul asta, doar de halloween ma machiam), nu se pune, totusi. Si eu am ochii caprui si stiu ca nuantele astea se potrivesc.

Ai avut vreun accident la picior? L-ai fortat cumva? Ai grija daca faci sport sa nu il fortezi sa nu te doara mai rau.

Eu am mers mult azi pe jos, mi-am luat geanta, esarfa, pulover, luciu de buze, lac de unghii... sper sa dorm, ca am creierul mai oxigenat. Am facut si insanity dar iar am exagerat cu ciocolata. Am probat pantaloni care imi vin usor larguri in anumite zone, per total ok, ma incap lejer, dar inca mai vreau sa dau jos, normal. Nu am mai avut episoade binge, doar mese copioase la pranz sau dimineata, insa normale. Maine merg la consileiere pt a doua oara, asa mi-a recomandat sa vin de 2 ori pt. inceput pt. ca avem (eu si consilierul) de furca.
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1946 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 18:49:22
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
Nu m-am machiat pana acum cateva luni cand mi-am luat fond de ten. Practic sunt zero la capitolul asta, doar de halloween ma machiam), nu se pune, totusi. Si eu am ochii caprui si stiu ca nuantele astea se potrivesc.

Ai avut vreun accident la picior? L-ai fortat cumva? Ai grija daca faci sport sa nu il fortezi sa nu te doara mai rau.

Eu am mers mult azi pe jos, mi-am luat geanta, esarfa, pulover, luciu de buze, lac de unghii... sper sa dorm, ca am creierul mai oxigenat. Am facut si insanity dar iar am exagerat cu ciocolata. Am probat pantaloni care imi vin usor larguri in anumite zone, per total ok, ma incap lejer, dar inca mai vreau sa dau jos, normal. Nu am mai avut episoade binge, doar mese copioase la pranz sau dimineata, insa normale. Maine merg la consileiere pt a doua oara, asa mi-a recomandat sa vin de 2 ori pt. inceput pt. ca avem (eu si consilierul) de furca.
Eh, niciodata nu e tarziu. Un inceput bun. Sfarsitul lauda inceputul...asa ca go.
Merge orice la ochii caprui, asta-mi place, dar tot dupa ochii verzi sunt innebunita.
Wow..ce de lucruri. Sa le porti sanatoasa!

Cu piciorul e poveste veche si banala, dintr-o incapatanare de-a mea ...platesc acum.
O sa te mire ce-ti scriu...pur si simplu am calcat intr-o parte, o entorsa de glezna, ruptura de ligamente, mi s-a umflat piciorul, vreo sapt n-am mers decat pe varfuri. Am fost la doctor, dar pr^^^ta ca altfel nu-i pot spune.. mi-a zis ca nu-mi da o scutire si ca de ce n-am venit mai devreme daca tot ma doare piciorul si ca am venit doar pt scutire, asa ca n-am mai luat nici scutire m-am enervat si am plecat. De parca nu puteam sa-mi iau de la altul, de fapt tata imi lua. Si eu am fost si mai si decat ea ca nu m-am dus la alt doctor, dar aia a fost ultima mea vizita la ea.
Am fost intr-un final la alt medic (dusa de tata), dar mi-a zis ca nu mai e nimic de facut, ca ligamentele, venele s-au ¨¨sudat¨¨ si nu se mai poate face nimic. I-am zis si de rupt piciorul...si a inceput sa rada. As fi vrut sa stau 3 sapt cu el in ghips si sa nu mai sufar acum, dar nu s-a putut ...din pacate.
Alta greseala de-a mea e ca nu mi-am pus banda foarte stransa de protectie/bandaj elastic, si-a racit tata gura de pomana, mi-a si zis o sa vezi tu mai incolo ce patesti daca nu vrei sa asculti....cata dreptate ii dau acum.
Si din cauza asta am probleme, ma doare piciorul cand se schimba vremea, cand port tocuri, noaptea, etc.
Tata imi tot zice sa fac recuperari la Techirghiol, dar nu vad de ce as face, ca mai bine n-o sa fiu, eventual sa nu ma mai doara un timp.
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de BornCrank; 26 oct 2011 at 18:52:34.
  #1947 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 21:40:13
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Eh, niciodata nu e tarziu. Un inceput bun. Sfarsitul lauda inceputul...asa ca go.
Merge orice la ochii caprui, asta-mi place, dar tot dupa ochii verzi sunt innebunita.
Wow..ce de lucruri. Sa le porti sanatoasa!

Cu piciorul e poveste veche si banala, dintr-o incapatanare de-a mea ...platesc acum.
O sa te mire ce-ti scriu...pur si simplu am calcat intr-o parte, o entorsa de glezna, ruptura de ligamente, mi s-a umflat piciorul, vreo sapt n-am mers decat pe varfuri. Am fost la doctor, dar pr^^^ta ca altfel nu-i pot spune.. mi-a zis ca nu-mi da o scutire si ca de ce n-am venit mai devreme daca tot ma doare piciorul si ca am venit doar pt scutire, asa ca n-am mai luat nici scutire m-am enervat si am plecat. De parca nu puteam sa-mi iau de la altul, de fapt tata imi lua. Si eu am fost si mai si decat ea ca nu m-am dus la alt doctor, dar aia a fost ultima mea vizita la ea.
Am fost intr-un final la alt medic (dusa de tata), dar mi-a zis ca nu mai e nimic de facut, ca ligamentele, venele s-au ¨¨sudat¨¨ si nu se mai poate face nimic. I-am zis si de rupt piciorul...si a inceput sa rada. As fi vrut sa stau 3 sapt cu el in ghips si sa nu mai sufar acum, dar nu s-a putut ...din pacate.
Alta greseala de-a mea e ca nu mi-am pus banda foarte stransa de protectie/bandaj elastic, si-a racit tata gura de pomana, mi-a si zis o sa vezi tu mai incolo ce patesti daca nu vrei sa asculti....cata dreptate ii dau acum.
Si din cauza asta am probleme, ma doare piciorul cand se schimba vremea, cand port tocuri, noaptea, etc.
Tata imi tot zice sa fac recuperari la Techirghiol, dar nu vad de ce as face, ca mai bine n-o sa fiu, eventual sa nu ma mai doara un timp.
... si totusi vina vine de la doctori incompetenti. Eu era sa imi deformez efectiv oasele piciorului daca ma luam dupa doctorii din orasul meu si nu dadeam un ban bun la un medic adevarat. Da, am platit mult, dar nu am riscat sa imi deformez piciorul. Nu mai comentez nimic...
Imp. e sa nu fortezi piciorul, nu o fi moarte daca porti tocuri o noapte, insa sa nu il fortezi constant. Sigur ti-=ar face bine recuperarile, mai "imblanzesc" ligamentele, articulatiile, dar daca nu ai chef, mai bine nu, ca nu e urgent. Decat sa mergi in scarba.
O seara frumoasa, ma duc la somn.
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1948 (permalink)  
Vechi 26 oct 2011, 22:58:00
BornCrank's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de Tina Vezi mesajul
... si totusi vina vine de la doctori incompetenti. Eu era sa imi deformez efectiv oasele piciorului daca ma luam dupa doctorii din orasul meu si nu dadeam un ban bun la un medic adevarat. Da, am platit mult, dar nu am riscat sa imi deformez piciorul. Nu mai comentez nimic...
Imp. e sa nu fortezi piciorul, nu o fi moarte daca porti tocuri o noapte, insa sa nu il fortezi constant. Sigur ti-=ar face bine recuperarile, mai "imblanzesc" ligamentele, articulatiile, dar daca nu ai chef, mai bine nu, ca nu e urgent. Decat sa mergi in scarba.
O seara frumoasa, ma duc la somn.
Da asa este, dar si eu puteam f bine sa-l ascult pe tata, nu sa am draci in mine si sa nu fac nimic din cauza unei incompetente. Sa nu-ti para rau de banuti, se fac daca ai sanatate.
Ah, daca-ti zic...port tocuri, chiar daca ma doare, imi plac si balerinii (nu orice model), sunt comozi si se asorteaza la orice. Dar tot tocurile imi plac mai mult si nu pot conduce fara tocuri.
Da asa mi-a zis si tata, ca o perioada n-o sa am probleme, oricum n-am cum in momentul asta...nu-s in tara, eventual cand ma duc acasa, sa-mi rezolve el hartiile si eu sa onorez cu prezenta.
Hehehe..urgent ar fi, ca nu mai pot, daca ar exista ceva sa-mi revin, as fi prima.
Pt durere am o crema f buna, dupa multe creme incercate, cu crema asta imi trece durerea, dar piciorul meu nu mai este la fel. .
Nu te gandi ca-s vreo schioapa, nu se vede nimic, merg normal, doar ca ma doare si il am umflat, mai pe scurt=probleme.

Multumesc si tie! Te pup!
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de BornCrank; 26 oct 2011 at 23:01:24.
  #1949 (permalink)  
Vechi 27 oct 2011, 07:50:19
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Citat:
Anterior postat de BornCrank Vezi mesajul
Da asa este, dar si eu puteam f bine sa-l ascult pe tata, nu sa am draci in mine si sa nu fac nimic din cauza unei incompetente. Sa nu-ti para rau de banuti, se fac daca ai sanatate.
Ah, daca-ti zic...port tocuri, chiar daca ma doare, imi plac si balerinii (nu orice model), sunt comozi si se asorteaza la orice. Dar tot tocurile imi plac mai mult si nu pot conduce fara tocuri.
Da asa mi-a zis si tata, ca o perioada n-o sa am probleme, oricum n-am cum in momentul asta...nu-s in tara, eventual cand ma duc acasa, sa-mi rezolve el hartiile si eu sa onorez cu prezenta.
Hehehe..urgent ar fi, ca nu mai pot, daca ar exista ceva sa-mi revin, as fi prima.
Pt durere am o crema f buna, dupa multe creme incercate, cu crema asta imi trece durerea, dar piciorul meu nu mai este la fel. .
Nu te gandi ca-s vreo schioapa, nu se vede nimic, merg normal, doar ca ma doare si il am umflat, mai pe scurt=probleme.
Multumesc si tie! Te pup!
Mie tocuri mi-ar lipsi la 1.82), oricum nu pot sa merg nici pe alea mici, insa recvunosc ca subtiaza si te fac sa arati mai supla, asa ca imi plac... cum arata pe alte fete
Ai tu timp sa mergi cand vrei, important e sa ai grija de tine. Normal ca ai discomfort la picior, nu trebuie neaparat sa se si vada, daca simti, totusi e o zona traumatizata. Noroc ca sunt alte lucruri mai vesele care ne distrag de la astea
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1950 (permalink)  
Vechi 27 oct 2011, 08:27:24
Tina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Neata tuturor!
Eu azi ma pregatesc sa plec la bucuresti pt cateva ore si apoi revin acasa pana duminica cand e gata mini-vacanta. Nu am cantar aici (am unul prost si imi arata 75 kg...un semn ca o sa ajung si eu acolo) si simt un impuls sa ma cantaresc... puternic!
Nu simt la haine ca m-am ingrasat, ba imi sunt usor mai largi, dar ma simt balonata. In fine, nu vreau iar sa exagrez, dar nici sa stagnez.
Ieri am mancat cam rar si normal mai mult, am tot fost pe drumuri... iar seara ma iau poftele si sper sa nu el mai dau curs si sa bag un ceai sau cafea de cicoare cu lapte.
Iar sunt prea nerabdatoare sa ajung la mai putine kg, dar e bine si acum, hah... de cand n-am mai vazut eu un 87 la cantar?!!
In alta oridine de idei imi notez aici progresele din ultima luna si "to do" list pt. luna noiembrie

Luna octombire: 4kg slabite (min. 2 apa)

- doar 2 episoade binge/ luna
- micsorat cantitatile de mancare
- miscorat masa de seara
- micsorat cant. de lactate la max 350-400g/zi
- micsorat cant. de fructe (exceptii zilele de binge si unele zile cu cate 2-3 fructe/zi)
- seminte in, tarate - zilnic cant. mici
- mese mai organizate, cu ore mai precis stabilite
- mancat ce imi place, adica si ovaz, paine de secara, fructe
- am redus sportul la 4-5 sedinte/ sapt, iar acesta e un mare plus pt. mine pt ca ajunsesem la epuizare
- am introdus strechingul (mai ales pt. spate)

De facut in noiembrie
- ! vreau sa reduc cant. de ciocolata amaruie la max. 25g/zi si 40g in zile de rasfat
- vreau sa elimin fructele de la gustarea 2, sa ramana doar prima parte a zilei
- vreau sa beau mai multa apa, nu 2 l, ci 3-4l pt. ca asa ma simt bine
- vreau sa transform cina in cea mai mica masa d.p.d.v cantitativ pt. ca imi deregleaza tranzitul
- vreau sa mai slabesc 3-4kg
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Tina; 27 oct 2011 at 08:38:10.
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta raw, jurnal, jurnal slabit, raw, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Carina's diary carinush Arhiva jurnale slabit 680 23 aug 2011 11:02:57
Lalita's Diary lalita Arhiva jurnale slabit 870 03 mar 2011 18:26:28
peachy diary peachy Arhiva jurnale slabit 22 17 mai 2010 10:46:16
Diary of ala ....... alabala Arhiva jurnale slabit 170 22 apr 2010 17:21:27
my diary otilia93 Arhiva jurnale slabit 29 15 sep 2009 12:07:13

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole