View Single Post
  #196 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 23:06:43
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ramo0215 - Gata...vreau sa slabesc sanatos!

Citat:
Anterior postat de ramo0215 Vezi mesajul

nu t gandii la faza d platou....e posibil sa niki nu ajungi la ea..
Sa speram.
Auzi, stii ce ma gandeam? Apropo de faptul ca ziceai ca in faza 2 nu slabeai nimic. M-am uitat un pic la meniurile tale si am observat ca mananci destul de des branza. Acum, eu stiu ca in South Beach e permisa. Dar, eu inainte am tinut o perioada Montignac si am si citit cateva dintre cartile lui. Si el zicea ceva de genu ca branza care are mai mult zer e preferabil de evitat pentru ca e genul de aliment glucido-lipidic adica combinatia no-no atunci cand vrei sa slabesti. Singura pe care o accepta el era branza de vaci cu 0% grasime (din cele cu zer, adica mai moi sau pufoase.. nu stiu cum sa le denumesc )
Incearca sa o eviti cateva zile sa vezi daca vezi vreo diferenta. Iar cand mananci branza cu cat mai putin zer (cea mai solida sau care pare mai uscata) pentru ca este destul de grasa incearca sa nu o combini cu ceva care are foarte multi carbohidrati.
Iti zic sa incerci asta ca poate chiar merge. Poate unii nu au probleme cu asta dar altii poate sunt mai sensibili. Nu stiu ce sa zic.... tu decizi.
__________________
De vorba cu Mr. J