Subiect: Jurnal LoLy
View Single Post
  #1961 (permalink)  
Vechi 29 nov 2010, 16:53:16
LoLy's Avatar
LoLy LoLy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoLy

Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
Se pare ca e deja hotarata interventia cu ochii, dar tu porti ochelarii, chiar nu se putea remedia situatia cu ochelari?
Si mie mi-au propus un asa transplant in conditiile in care vreau sa scap de ochelari, dar remediul nu e definitiv, si nici nu-mi poate garanta o perioada mai lunga de timp in care sa nu reapara problemele. E posibil sa fie vb de cu totul altceva, sa difere problemele noastre, dar din ce-am constatat eu, nici doctorul nu mi-a recomanda cu toata gura sa fac interventia, dar si eu am exclus din start. Iti doresc putere si curaj ca pentru tine luna decembrie este grea si cu incercari mari, sa treci cu bine peste toate.
Te pupic, sa ai o saptamana frumoasa!

Da,e hotarata si din pacate nici nu ma ajuta la functionalitatea ochiului pt ca trebuia facut pana era organul in formare (acum e prea tarziu),ci treb s-o fac neaparat pt a evita o catastrofa (corneea e asa de subtiata ca se poate rupe oricand si se scurge ochiul) Am ochelari,dar numai pt citit si nu ma ajuta mare lucru
La mine a ramas corneea cu ``pete`` pt ca am avut rujeola cand eram mica si s-a complicat,dar repet la mine nu e aceasta probl,ci faptul ca e mai subtire cu mult mai mult de jumatate de cat ar trebui sa fie
O sapt buna si tie!