Subiect: Jurnal stefy2009
View Single Post
  #197 (permalink)  
Vechi 26 apr 2013, 07:11:49
stefy2009's Avatar
stefy2009 stefy2009 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 apr 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 29
Dieta: South Beach
Date: 160cm, 56.5kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 63
Am fost apreciat(a) de 119 ori in 103 mesaje
Implicit Re: Jurnal stefy2009

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Buna Stefi! Scuze ca nu te-am mai vizitat, dar sunt cu pregatirea de bagaje pentru plecare. Buna idea Adinei pentru micul dejun (in post). In caz ca vrei sa alegi varianta de terci de ovaz facuta cu lapte de migdale; poti sa faci si laptele in casa [(lasi cateva ore-o noapte la inmuiat migdale crude si pe urma le mixezi cu apa (pui putina cate putina pana ajungi la consistenta dorita), strecori laptele si il aromatizezi dupa preferinte; iar migdalele ramase le poti pastra pentru gustare (simple sau combinate cu alte fructe) gasesti tu idei pe net ce sa faci cu ele.
In caz ca alegi varianta cu zacusca, si ca sa nu mananci multa paine, o poti intinde pe felii de ardeii gras (mi-e imi place combinatia . Mai revin daca mai am si alte idei!
O zi buna!

BunaSuper tare ca pleci in FrantaO sa incerc si cu laptele de migdale , cu toate ca bunica mea cred ca o sa se uite crucis la acest lucru Ador ardeiul gras , pana acum am incercat doar cu branza dulce , o sa incerc si cu zacusca
Multumesc pentru sfaturi
__________________
Jurnal Stefy
stefy2009, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 701 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]