View Single Post
  #1987 (permalink)  
Vechi 24 iun 2011, 11:07:17
roxxialexx's Avatar
roxxialexx roxxialexx este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica personalizata cu principii Rina's 90
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 4.716
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj VII)

Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul
Neata fetelor, cum va merge azi? Eu sunt la amidon si am pregatit un orez cu ceva legume, abia astept sa-l infulec E una din zilele mele preferate
Neata! Bine mere, mai greu cu caldura....eu am tocanita de cartofi cu legume azi..yummy..si o rosie proaspata ca nu ma mai satur de ele
Citat:
Anterior postat de anamaria petreus Vezi mesajul
ceau iubitele mele! Ei, vad ca voi ati vorbit deja foarte mult azi, eu nu am putut intra ca am avut ceva treaba, mai precis am facut o tocanita de fasole verde pt iarna
Buna!
Moama suna super bine tocanita aia..
Citat:
Anterior postat de ella29 Vezi mesajul

Doxy, daca te consoleaza cu ceva lactatelel intarzie slabirea(dupa spusele lui Monty in care cred cu tarie, ca stil de viata, nu ca slabit). Si.....cele din comert au muulttttttteee alte "minusuri"...totul e reclama, nimic adevarat. In schimb.....cele din "ograda"...alta poveste. Curaj si lasa lactatele ca se pun pe colacei.
Eu cred ca depinde de organism....si mi se pare greu de crezut asta cu lactatele..lipidele se digera mai bine decat glucidele, care cresc zaharul din sange..in fine, fiecare cu teoria lui..
Intr-adevar, lactatele din comert sunt varza..tocmai auzisem ca tot laptele din magazine are antibiotic in el..si ca nu trb consumat lactate tinut in recipiente din plastic...deci....
roxxialexx, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2018 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1244 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]