View Single Post
  #1988 (permalink)  
Vechi 08 ian 2011, 14:43:52
crissa17's Avatar
crissa17 crissa17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de belisimad Vezi mesajul
Crissa FELICITARI PT NOUL TAU TICKER ,deci se poate,incet si sigur
Exact, Beli, exact:X

Am si eu o intrebare. Vreau sa imi fac piept de pui, dar inafara de varianta la stimmer, fiert si in tigaie, cum as putea sa il fac la PP? Cumva cu un sos sau asa...? Ca vreau sa mananc maine...dar nu stiu...

Plus ca azi am mancat 2 kiwi si 2 pahare de suc de fructe facut in casa. Si o felie foarte subtire de ceva mezel de pui, nu imi vine acum...pastrama asa...si nu mi-a placut si am lasat-o..si mi-e o foame de nu mai pot ca nu am mai mancat nimik de ieri de la 16......k nu m-am simtit bine ieri de la peste stii tu...si...pieptul abia l-am scos de la dezghetat...si...diseara il gatesc..si nu stiu cum...bine ca..daca nu gasesc altceva cred ca o sa il fac la tigaie ...fara ulei binenteles, prajit putin......

As fi mancat peste, ca a facut mami o plachie nemaipomenita, de rev am mancat ca nu tineam duka, dar nu e grasa nu asta e pb, dar i-a pus si ulei de masline peste ceapa...si nu pot sa mananc ca are ulei, chit ca m-am abatut cu fructele azi, acum...chiar si cu ulei.... nu ma abat...

Va pup
crissa17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]