View Single Post
  #19926 (permalink)  
Vechi 27 nov 2014, 13:20:40
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Dorutza, eu cred ca David are nevoie de timp, nu cred ca functioneaza sa il presati, sa il obligati sau santajati sa vorbeasca pentru ca efectul poate sa fie invers. Noi nu vorbim despre asta cu Viktor decat daca el vrea sa vorbeasca despre vorbitul la gradi si o facem mereu cand nu e el de fata. Nici educatoarele nu vorbesc de fata cu el, ci ne spun pe ascuns: wow Viktor a zis propozitia asta etc, dar asta fara sa auda el. Exista ceva studiu care arata ca majoritatea copiilor care sunt timizi reactioneaza negativ daca dai prea mare atentie vorbitului si daca faci caz din asta.

De-aia zic, sa il lasati pe el sa decida cand vrea sa vorbeasca si sa nu il stresati...inca sunt copii mici si au nevoie de timp sa se simta siguri pe persoana lor cand nu sunt cu noi
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui meapasarica:
CCristina D (27 nov 2014), dorutza (27 nov 2014)