View Single Post
  #19996 (permalink)  
Vechi 07 dec 2014, 14:48:00
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Buna fetelor.
Noi anul trecut am luat pt Alisa 2 carti f faine, cartonate si colorate, una cu cifre pana 12, si una cu animale. Astea au fost cele mai educative. Si o chestie dinaia in care sa introduca forme geometrice. Restul cate am luat nu au impresionat.o. Atatea are de nu mai stiu ce sa ii cumparam. Acum am luat o carte de colorat, una cu povesti, si imaginile se desfac in puzzle, si bineinteles dulciuri(cu masura)si un joc de construit. De craciun inca nu stiu ce sa luam, eu as lua ceva markare dinale cu apa, clsa nu poata sa scrie pe pereti
In alta ordine de idei, eu am intrat in saptamana 15 si deocamdata ma mentin la kg, si am pofta de mancare sanatoasa, nu poftesc la.dulciuri sau porcarii. Cred ca m.a ajutat concursul sa fiu cuminte. Voi gravidutelor cum sunteti?
Proaspete mamici cum e viata cu un nou membru? Mai usor sau mai greu de cum v.ati imaginat?
Ce prajituri faceti de Craciun? Aveti ceva special sa recomamdati? Dar ceva aperitive?
eu fac un tort cred sau daca nu tort, prajitura asemanatoare cu ciocolatica Kinder King sau tort profiterol de vanilie.. mancarea mea o sa fie conform Rina si o sa ma rasfat cu prajitura.. vedem ce iese, si cate kg adun
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui dorutza:
Laura (07 dec 2014)