Subiect: Laura's journal!
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 24 mai 2013, 10:12:19
laura 87's Avatar
laura 87 laura 87 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mai 2013
Locaţie: Campulung Moldovenesc, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Peronalizata
Date: 171cm, 102.4kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 28 ori in 18 mesaje
Implicit Re: Laura's journal!

Trebuie sa va precizez ca momentan stilul meu de viata este cam sedentar, nu merg pe jos si nu fac activitate fizica decat cea zilnica din casa. Insa de saptamana viitoare imi fac abonament la sala si lucrurile se vor schimba in acest sens! In schimb fac impachetari acasa si automasaj cu creme speciale pentru acest lucru.
Imi plac foarte mult dulciurile si cel mai greu imi este sa renunt la ele, dar stiu ca pot face acest lucru, pot depasi dependenta de ele pentru ca scopul meu de a pierde kg este mai mare decat placerea care mi-o ofera zaharul!
Meniul meu actual se schimba la 2 saptamani, asa ca de pe 20.05 pana pe 3.06 voi manca urmatoarele lucruri:
MD: cafea cu lapte si o lingurita de miere, 2 felii paine secara, 2 felii cascaval, 3 rosii cherry.
G1:1 banana
P: 100g pui sau peste la gratar sau cuptor cu salata verde stropita cu ulei si lamaie, 1 pahar de iaurt de baut, 1 felie de paine de secara
G2: 1 mar verde
C: iaurt de baut 400ml (daca imi este foame)
3l apa zilnic
laura 87, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
laura 87, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2412 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1895 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 346 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]