View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 23 mar 2014, 12:02:57
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: jurnalul meu Otilia: nunta MAI 2015 - 50kg

Citat:
Anterior postat de onetotilia Vezi mesajul
I am back...

Unele dintre veterane poate ma mai tin mine.
Revin din nou sa cer ajutor slabutelor care m-au ajutat in trecut sa slabesc, v-am parasit insa cand viata mea s-a aglomerat.

Pentru cele care inca nu ma cunosc: Ma numesc Otilia, am apr 24 de ani, locuiesc in Belgia si o sa am nunta in Mai anul viitor!

Viata mea este inca foarte aglomerata: ma trezesc zilnic la ora 6, la pra 7 plec la servici (o ora de condus) termin programul de lucru la ora 16:30 si apoi inca o ora de condus pana acasa.

Momentan am 2 seri pe saptamana cursuri , iar incepand cu sfarsitul lunii aprilie o sa am 4 seri de scoala pe sapt de la 18:00 la 22:00.

Am weekendurile libere timp in care fac cumparaturile, curatenie, mancare.

In urma cu 4 luni am suferit un accident de circulatie in urma cariea am avut multiple fracturi la coloana si piept care m-a imobilizat la pat pentru 6 sapt.
Din fericire urmarile nu sunt drastice si pot in continuare sa ma refac, de aceea merg de 2 ori pe saptamana la recuperare.

Binenteles ca si kg s-au acumulat si in aceste momente ma simt foarte depresiva din cauza faptului ca jumatate din hainele din fdulap nu imi mai vin.

Greutatea in plus a inceput sa imi afecteze relatia.... urmeaza sa ne casatorim insa e posibil sa divortam inainte de casatorie..

Am mare nevoie de suport! e foarte dificil sa rezist dulciurilor si de multe ori sunt prea obosita sa am chef sa gatesc.
Ma simt ratacita si nu stiu ce cale sa apuc, de ce dieta sa ma apuc...

Acum ai 70kg nu?ai si tu de munca ,la fel ca si mine doar ca pe tine ar trebui sa te motiveze mai mult ca deh trebuie sa fi mireasa....anul asta sau anul viitor ai nunta?
Cu papica cum stai?cam ce mananci de obicei?
Mult succes in lupta cu kilogramele Otilia....
Răspuns cu citat