View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 ian 2019, 20:22:08
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!

Md - o felie de paine cu 120 gr muschi porc la cuptor
G1 - 1 fornetti cu alune
Pranz - supa de pui cu galusti si jumatate de snitel de rata la cuptor
Cina - jumatate de palma gratar de porc cu o salata bulgareasca.
Sport lipsa azi, e a doua zi fara sport pe saptamana asta.
Maine am zi de cantar si astept cu emotii
Am avut o zi buna azi, cu proteine cacalau, ca sa zic asa, am mancat mai mult ce am avut prin frigider, maine gatesc.
Prima gustare a fost neprevazuta, lucrez la Fornetti si cum am plecat fara gustare la mine, am avut o cadere de calciu/glicemie, habar nu am si am mancat un forneti dupa care mi-am revenit. Micul dejun il mananc la 5:30, eu incep programul de lucru la ora 6. Pana la pranz e destul si azi m-am resimtit, dar nu repet greseala.
De maine intru in vacanta, o data cu copiii. Punctul de lucru e in incinta unei scoli si cand au copiii vacanta, iau si eu vacanta pentru a putea ramane cu copilul, el neavand cu cine sa stea. Mi s-a propus sa merg, pe timp de vacanta, la alt punct Fornetti sa fac schimburi cu o colega dar nu am alternativa cu Radu. Ma multumesc si asa. Mai plec de acasa, mai e un venit in plus, ne descurcam mai bine decat inainte.

Asadar, zi buna, fara sport, e drept, maine cantar si cam asta e.
Ma retrag acum, pregatesc copilul pentru somn iar eu ma pregatesc sa imi reiau cartea. Am terminat de citit Strainul de langa mine si am inceput azi Onoare de Elif Shafak, desi am lasat in aer Cand infloreste liliacul, poate o voi relua candva.

Noapte buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
adinico (30 ian 2019), butterfly30 (30 ian 2019), Laura (30 ian 2019), lidiuta (31 ian 2019), LOREDANA99 (09 feb 2019), nikytour (31 ian 2019), Zoe (31 ian 2019)