Subiect: Jurnal, weeps
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 07 iul 2009, 04:48:21
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal, weeps

Citat:
Anterior postat de weeps Vezi mesajul
Buna dimineata! Ma primiti vrintre voi?
bine ai venit in clubul slabutzelor in devenire

De ceva timp tot vreau sa slabesc, dar adevarul e ca mi-e lene!

scuza! scuza! scuza!nu exista asa ceva ! nu vrei sa fii sanatoasa si sexoasa

De facut miscare nici nu se pune problema in ceea ce ma priveste (pt ca nu-mi place deloc. Decat cel mult sarituri prin casa cand ma inveseleste o melodie. Cel mult..)

hmmm..21 de anisori si tzi-e lene... inseamna ca ai ce face in casa, nu? adica vrei sa-mi spui ca nu-ti place sa te plimbi pe afara? nici pe bicla sau pe role?nici innotul?nimic nimic?esti pro sedentarism????
In schimb mi-e lene de responsabilitate.

hm..specific varsteie ok..nu o sa te obligam nimictotul o sa vina de la a ta putere si vointza

Mi-e lene sa-mi fac o salata in loc sa ma afund in ciocolata.

asta e big problem !!tre sa remediem ticul prost "instalat"

In schimb problema cea mai delicata e ca nu beau apa.

e ok..nici euin schimb compensez apa cu sucurile facute de mine acasica... la blender sau in apa storc lamaie ca sa-i dea gust ..sau green tea!(lichidul meu preferat)...tu poti alege orice alt ceai dar fara nici un fel de indulcitor
M-am obisnuit sa nu beau. Daca nu e suc (desi pot trai lejer si fara) refuz sa beau!

cunosc cunosc ... eh si tu acu ..baba ca sa fie frumoasa sufera
Problema mai e ca nu mananc la ore fixe (deloc!)

n-ar fi big problem...problema ar fi daca nu papi sau sari peste mese

Am un mecanism tare dubios ca nu pot manca mai devreme de ora 4 (exceptii se fac daca intra ciocolata in ecuatie). De fapt cam pe la ora 20 mi se face foame.

hmmm..scoala e de vina(si tu, evident)..in timpul scolii n-ai papat si probabil ciocolata compensa papica. Ti-as recomanda ..in cazul asta..dieta tinuta de multe mamici care vor sa slabeasca dupa sarcina...si cred ca si mishutza o tine...papica putzina dar des ..din 2 in 2 ore... un fruct..o salata... un piept de pui
Acestea fiind zise, incepand de astazi -7 iulie 2009, cu ajutorul vostru sper , intru zdravan in regim.
Tineti-mi pumnii
Si povestiti-mi de experientele voastre fericite, aparent ma motiveaza foarte puternic
per total

imi place de tine!iti vezi clar defectele si esti sincera...si ai depistat singura de ce ai kilograme in plus
-lipsa miscarii - va trebui sa introduci in programul tau macar 30 minute de activitate intensa. Vezi ca avem aici pe site calcularea caloriilor in fct de activitate. Vezi ce-ti place si zi-ne ca sa vedem cum poti maximiza activitatea ca sa arzi cat mai mult.
- ciocolata - mama ma`sii...ca si eu am probleme cu ea..cred ca da dependentza... chiar azi am papat 2 bare de patratzele .. DAR le-am inclus in calorii. O data ce papi ciocolata o vei considera ca o masa si o vei adauga la caloriile care intra in organism...si nu stiu cat o sa iti convina sa vezi ca masa ta pe zi se rezuma doar la ciocolata. Arunca toate dulciurile din casa si fa-tzi o promisiune..de genu "pana nu dau 5 kilo jos nu mai pun gura pe ciocolata "..dupa ce le dai jos sa iti permitzi sa papi 5 patratzele de cioco ..si tot asa
-mancatul seara ...si bag mana in foc ca e si mult , asa-i?..ca deh organismul e slabit si cere "combustibil". DAR daca ai papa inainte de 4 si apoi te-ai apuca de ceva cardio..alergat..innot sau etc ..si apoi la 7 te-ai delecta cu un fruct si gata e mult mai sanatos si kilogramele ar disparea

DECI eu am un bebe de 4 luni si 2 sapt ... mai am si un barbat pofticios si a naibii sa fiu ca tot gasesc timp si chef sa tzin dieta si fac cardio cam de 3 ori pe sapt+ mers si ...ghici ghicitoare.... slabesc !!!!

Succes la slabit ! Totul se rezuma la "vreau sa fiu sanatoasa si frumoasa"
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]