View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 17 mai 2010, 10:06:58
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Pufuletii ingrasa?

Citat:
Anterior postat de amazing Vezi mesajul
buna fetelor...din cate stiu eu pufuletii nu ingrasa.eu mancam pufuleti inainte cate o punga e 100 gr dar aveau 195 calorii...nu stiu cum ingrasa .si erau facuti din apa sare si faina de porumb(malai) adica mamaliga expandata...asta sunt pufuletii...eu nu stiu de ce pufuleti vb voi aici.dar pufuletii nu ingrasa(in masura in care nu mancati vreo 5 pungi)
Te contrazic ..in mai multe privinte ...in primul rand faina de porumb ingrasa ca si faina de grau ..o punga are 45 gr ..deci la 45 gr sunt 195 de kcal ..la 100 de grame sunt 500 kcal ..asa ca o punga de pufuleti care e considerata gustare si mancand normal ..tinzi sa depasesti necesarul zilnic de kcal daca mananci o punga sau 2 de pufuleti pe zi ..nu te ingrasi ..daca mananci numai acele pungi si nimic altceva ..dar asta inseamna sa-ti privezi organismul de minerale,vitamine,proteine
Incearca sa te informezi mai bine in ceea ce reprezinta o alimentatie sanatoasa ...totul nu consta numai in numarul de calorii ci si ce beneficii ne aduc alimentele ingerate
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]