Subiect: Jurnalul Alyssei
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 15 iun 2010, 20:19:11
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alyssei

Citat:
Anterior postat de Alyssa Vezi mesajul
Buna fetelor! Sunt noua aici, sunt Alyssa, am 16 ani si bineinteles ca vreau sa slabesc
Am de dat jos maaaacar 8 kg.Astazi e a2a zi de dieta cu grapefruit,bineinteles ca nu o respect cu strictete.E si periculoasa! Eu mi-am personalizat-o! Mananc inainte de fiecare masa cate jumatate de grapefruit si sunt atenta la ce mananc! Sa nu contina multe calorii.Am renuntat la paine,dulciuri,bauturi carbogazoase si bineinteles ca beau muuuuulta apa!

Sper sa reusesc ceva.O sa-mi insemnez aici poate poate observ vreo schimbare
Bine ai venit Alyssa! pentru inceput nu crezi c vrei sa slabesti cam mult? Te apropii de IMC de..subponderabilitate! Cura cu grepfruit nu pot sa spun ca stiu multe despre ea, el in sine e un fruct fff bun, nemaipomenit...efecte pozitive si eu mananc aproape in fiecare zi! Important e sa mananci sanatos, sa nu iti lipseasca 3 mese pe zi si 2 gustari si sa nu mananci mai putin de 1000-1200 kcal pe zi! foarte bine ca ai renuntat la cele enumerate mai sus, ai mai putea adauga, dar intre timp familiarizeaza-te! Citeste pe forum, gasesti destule retete sanatoase si dietetice, citeste jurnalele slabutelor, ce papa fiecare, ce dieta tine, ai si o lista de diete...poate ti se potriveste ceva anume! Succes si asteptam semne de la tine!