View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 iul 2010, 23:24:09
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Parcuri in judetul Alba

salutare
eu sunt din alba iulia si imi place sa merg in parc cu bebe ;asta pt ca dimineata devreme acolo este racoare(devreme inseamna la noi 8.00)
eu sunt din CETATE (ALBA IULIA se inparte in :cetate,centru ,ampoi III,)si avem in fata catedralei un parc mare (parerea mea) unde in aceasta perioada mamicile isi scot bebelusi la plimbare .Datorita copacilor mari in anumite zone parcul este umbrit ,ceea ce pe caldurile astea insuportabile este binevenit,daca mai bate usor si vantul iti vine sa dormi acolo de amiaza.
nu cred ca in acest parc poti merge cu rolele deoarece este pavat parcul cu dale care impiedica mersul cu rolele ,dar in fata parcului avem un bulevard unde masinile nu au acces (doar pe capetele bulevardului sunt amenajate parcari) si acolo sunt piste speciale pt biciclisti si cei care merg cu rolele
veniti sa vizitati ALBA IULIA
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat