Subiect: Jurnal Sori1234
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 15:09:21
Sori1234's Avatar
Sori1234 Sori1234 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 30
Dieta: vegetariana hipocalorica
Date: 167cm, 57.4kg
Mesaje: 171
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Re: Jurnal Sori1234

Am reusit sa imi fac si eu jurnal pana la urma.
Deci sa incep,am inceput sa slabesc anul trecut,in vara.Aveam vreo 57 de kg in iunie si pana la inceputul lui septembrie am ajuns la 46.M-am mentinut asa cateva luni,si dupa am trecut printr-o perioada mai delicata si mi-am inecat"amarul" in mancare.Proasta decizie!
De la 46 am ajuns la 48 de la 48 la 50-55-59 acum.Tot am slabit si dupa am pus la loc.Si m-am saturat de stilul dezastruos de viata care l-am dus in ultimele luni.Sport nu am mai facut de 2 saptamani,am fost o lenesa.Dar am fost acum 2 saptamani la alergat si bazin,dar la ce bun din moment ce am mancat aiurea?
De obicei fac cel putin cate 30 de minute pe zi+exercitiile pentru spate(am dubla scolioza si sunt destul de grele unele).
Cum spuneam,vreau sa slabesc 10 kg,in cateva luni,dar sa stiu ca nu le mai pun la loc!
M-am gandit sa mananc vreo 1000-1100 de calorii pe zi.Sper sa pot.
A da,sunt vegetariana de 3 ani.Cu toate ca am avut perioade in care am fost vegana(nici un aliment de provenienta animala,nu oua,nu lactate,nu miere)
Azi m-am trezit pe la 13 si am mancat cam asa:
Mic-dejun/Pranz?:1 banana medie+200 ml iaurt usurel de la Napolact cu 0,1% grasime.
Gustare:1 mar mediu Golden
O sa mai postez mai tarziu restul meselor/gustarilor.Astept pareri.Sa aveti o zi frumoasa!
Sori1234, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2120 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1603 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1087 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]