Subiect: Jurnal BOBOPUIU
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 11:44:29
lucia ely's Avatar
lucia ely lucia ely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Jurnal BOBOPUIU

Citat:
Anterior postat de bobopuiu Vezi mesajul
Buna slabutelor,

Am tot hoinarit prin casutele voastre, si am decis ca e momentul sa mi fac si eu un jurnal, asa voi putea fi supravegheata , indrumata si certata...am o fetita de 4 luni, pe care inca o alaptez exclusiv...am una mare de 5 ani jumate , si intre ele am avut un baietel, care din pacate din erori medicale nu mai e printre noi, deci 3 sarcini in care efectiv mi am dublat greutatea!!
Cu prima am pus 34, a doua, 17, si a treia vreo 19 sigur....asa uite ma la 102kg !!
Vreau sa incep , incet, incet sa fac ceva si pentru mine!! Ce m a motivat tare de tot, aseara plimbandu ma cu micuta, ma intalnesc cu o cunostinta veche, nascuta si ea de 2 luni, nu ne am vazut de 3 ani.Ea mereu era mare, acum m am vazut mai mare, si o vedeam chiar ca arata ok, si mi a spus , ca m am implinit..pfff a fost o palma grea..da poate e bine ca m a trezit putin...
asa ca azi e prima zi din care incerc cu adevarat sa fac ceva!!
o sa va scriu tot ce bag in gura, ca e bine, ca e rau...
Am imprumutat o bicicleta de camera, am facut cate 10km pe zi, azi e ziua a 3 a..pfff..inainte de a ramane insarcinata aveam 56 de kg..acum imediat am dublu...trebuie sa fac ceva..si stiu ca, cu ajutorul vostru fetelor voi reusi!!
Buna si bine ai venit:*:*
sa-ti creasca mari si frumosi copilasi:*:*
cu multa vointa o sa reusesti:*:* stai linistita primu pas l-ai facut ai venit printre noi:*
banuiesc ca nu ai de gand sa tii cine stie ce diete?cat alaptezi mananca sanatos...in jur de 1400-1500 de kcal si cu sport vei vedea ca o sa reusesti ...mesele impartite ...in 3 mese si 2 gustari si ultima masa sa fie cu 3-4 ore inainte de culcare

mult succes:*:*
ps am vazut ca si uh esti din mures
pupicei
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr