View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 22 mar 2011, 18:46:14
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers

Abea asteptam sa-mi fac un jurnal Si desi m-am inscris pe site de aproape o luna, pana acum nu am tinut nici un fel de dieta, decat ca imi controlam caloriile, asa ca nu vedeam rostul sa deschid o casuta doar pt mine
Singura mea perioada de sport, a fost cea de 2 luni din prima mea dieta..De atunci nu am mai facut nici o genoflexiune niciodata, nici macar la educatie fizica Insa de cand am intrat aici, si am rasfoit putin paginile forumului, am descoperit multe programe interesante si distractive de sport, asa ca am aproape o luna de cand am inceput sa fac 6 zile pe saptamana cate o ora jumatate - doua ore (depinde de timp) de diferite tipuri de Aerobic, Hip Hop Abs, Zumba, Tae Bo, Pilates, etc. Si imi merge extraordinar de bine. Am slabit aproape 2 kg. Nici inainte nu mancam mult, deci nu cred ca le-am slabit din cauza controlului de calorii, ci din cauza sportului. Si pielea raspunde si ea foarte frumos acestui stimul
Plus ca, de unde stau eu pana la statia de metrou, inainte luam autobuzul. Sunt vreo 5 statii de mers, insa acum le merg pe jos, la pas rapid. Nu mai folosesc scarile rulante sau liftul nici la facultate nici la metrou.
Cat despre orar, poate cu cina o sa am ceva probleme, pentru ca invat dupa-masa. Deci pana la pranz imi pot desfasura bine programul. gustarea dintre pranz si cina, o pot lua in tim ce merg dintr-o clasa intr-alta. Dar de cina nu prea am timp, mai ales ca miercurea si joia am de la 7 la 10 cu acelasi profesor, si avem decat o mica pauza de 5 minute care de obicei o folosesc pt a merge la toaleta
Pentru ca este mai permisiva, am ales sa fac dieta Weight Watchers, dar sa-mi controlez putin si caloriile.
Din cate am citit eu pe forum despre punctele permise, Am facut urmatorul calcul:
1.Sex
*Femeie - 7 pt.
2. Varsta
*18 - 20 de ani - 5 pt.
3.Greutate
*60 - 69kg - 6 pt.
4.Inaltime
*Peste 1.60 - 2 pt.
5. Activitate zilnica
*Majoritatea timpului in miscare - 4 pt.
---------------------------------------------------------
TOTAL: 24 puncte

E bine??
Putin mai tarziu, o sa postez si meniul meu de astazi.
Astept nerabdatoare sfaturi, mustrari si corectari din partea voastra.
Va multumesc mult