Subiect: Jurnal Dyana321
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 16:41:28
Irimel's Avatar
Irimel Irimel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach!
Date: 165cm, 53kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dyana321

Buna Dyana
Eu cred ca faci bine ca nu vrei sa te infometezi cu tot felul de cure de slabire care sunt atat de populare acum in randul fetelor, chiar si celor de varsta ta.
Daca imi permiti sa iti dau un sfat, renunta la dulciuri ok? Cel putin la acelea din comert, cele facute in casa sunt mai sanatoase.
Am vazut ca papi dimineata cornulet cu ciocolata.Sa stii ca are multe e-uri plus ca ingrasa, mai ales mancat in fiecare zi.
De ce nu mananci dimineata mai bine fructe in loc de cornulet cu cioco?Iti dau multe vitamine sa stii.
La varsta ta e foarte important sa mananci sanatos si hranitor.Mananca multe salate de legume, salate de fructe, lactate si branzeturi usoare dar cel mai important lucru este sa faci sport si sa eviti sa mananci multe dulciuri, cipsuri, sucuri acidulate.Cred ca e suficient asta.
Si daca ti se face pofta de dulce, papa fructe sau cateva bucatele de ciocolata neagra daca iti plac.Sau roag-o pe mamica ta sa iti face ceva dulce cum ar fi praji de casa sau fursecuri.Sunt o alegere mult mai buna si sanatoasa decat dulciurile din comert care au multe e-uri si grasimi ascunse.
O sa vezi ca in scurt timp o sa ti se modeleze corpu si o sa te simti de minune in tabara.
__________________
You see things; and you say, "Why?" But I dream things that never were; and I say, "Why not?"