Subiect: Jurnal Alime
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 19:47:32
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit re: Jurnal Alime

Citat:
Anterior postat de Alime Vezi mesajul
buna tuturorsunt noua pe forum ......ma bucur ca vam gasit!!!!!!!!ASTAZI este prima mea zii intr-un stil de viata sanatos ....de astazi am renuntat la toate placerile culinare si obiceiurile proaste cu care am convetuit timp de 4 anii!!!!!!!!
DE ASTAZII VOI FII EU!FARA SUC,SAORMA,DULCIURII,FRIPTURELE SI FARA ORE TARZII DE MASACU 30 DE MINUTE DE SPORT ZILNIC!!!!
Sper sa imi tin promisiune!
Va astept cu sfaturii ,diete si noutati pe care le aflatii!
URATIMII BAFTA SI KG IN MINUS!!!!
vA PUP PE TOATE SI BAFTA IN LUPTA CU KG!


Buna Alime!

Uite ca eu sunt prima care iti calca pragul casutei tale si ma bucur sa fac asta daca iti pot fi de folos si daca voi contribui si eu macar putin la transformarea ta...la trecerea la un stil de viata sanatos...
Spune-mi intai la ce dieta te-ai gandit?....ai vazut ca sunt foarte multe pe forum...iti poti alege una in functie de stilul tau de viata...de alimentele care-ti plac....si apoi continuam discutia...daca nu te poti hotara singura la una dintre ele...ti-as recomanda hipocalorica pentru inceput....
Eu iti voi fi alaturi....si oricand ai nevoie de mine ma gasesti la mine in casuta....apesi pe semnatura mea....sau pe aici pe la voi in jurnale....
Astept sa-mi spui mai multe despre tine....sa vedem ce este de facut..
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]