Subiect: Jurnal Miky28
View Single Post
  #2 (permalink)  
Vechi 26 feb 2010, 12:09:46
miky28's Avatar
miky28 miky28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Slatina, Romania
Dieta: MONTI FAZA I.
Date: 165cm, 81kg
Mesaje: 57
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miky28

Pricipiile ditetei mele isi au izvorul in Dieta Rina's, dieta pe care am tinut-o asta vara si m-a ajutat sa scap de 9 Kg si sunt foarte fericita ca nu le-am pus la loc.
De 2 saptamani am inceput sa fac si sport:aerobic si tae-bo.Incerc sa fac cam 5 zile pe saptamani, aprox. 40min/zi plus plimbari cam in fiecarea seara cu cel mic.Sper sa ma ajute mult lucrul asta.
Incerc sa combin alimentele cat mai corect si ma bazez mult pe salate si carne de pui sau peste.Rar mancare gatita si aia cat mai dietetica.Prajelile le-am scos de mult timp din meniul familiei, iar cand mai prepar ceva dulce folosesc faina neagra sau de secara si cat mai putin zahar.

Astept de la voi sfaturi si sa ma certati cand gresesc.O sa incerc sa scriu in ficare zi meniul meu, pe care mi-l fac incercand sa ma incadrez la 1200-maxim 1400 de calorii/zi.
miky28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]