Subiect: Jurnal LABELLO
View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 31 ian 2013, 18:55:04
labello's Avatar
labello labello este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2011
Locaţie: home, Franta
Vârsta: 37
Dieta: sport + hipocalorica personalizata
Date: 171cm, 84kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 21
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal LABELLO

inca 15 minute de servici....daca tot fusai albinutza harnicutza si terminai tot ce aveam de facut, macar sa acord putina atentie si jurnalului meu....

saptamana asta cred ca a fost cea mai grea, imi astept musafirii si ba am pofte, ba nu am deloc. ieri as fi mancat mici si sarmaleeeee, pana la urma m-am multumit cu o mamaligutza cu iaurt ( am pus lapte batut in meniu ca semana la calorii cu ce am eu aici) si niste peste ...... seara am tras bine la sport... in schimb azi, jale...deja ca nu am pofta de mancare delooooc am fost si foarte obosita, nici macar cafelutza de dimineata nu am baut-o, am luat o gura si inca mai e ditamai cana pe birou.....la pranz nu am avut deloc pofta de mancare, am mancat chinuita niste iaurt YOP (din nou, am pus in meniu ce am gasit asemanator) iar acum seara o sa ma duc in auchan sa afc niste cumlparaturi.....am vazut retete interesante cu tarate si as vrea sa le incerc sper sa le gasesc sau mai bine zi sa am rabdare sa le caut ca eu si cumparaturile, baba si mitraliera, dupa 10 minute mi se taie complet

azi e day off la sport, am observat ca e mult mai eficient daca fac marti,miercuri, pauza joi si din nou vineri, mai ales ca in weekend am alt sport intens care imi place atat de mult (de fapt planningul meu la sport are doar joia liber ) bun, revenim la lucruri neinterzise minorilor ....


cat despre cantar, "multumesc" musafirilor ca il blocheaza cateva zile o sa incerc sa nu ma cantaresc pana martea viitoare ca sunt slabe sanse sa o ia in jos cand imi vad burta cum se umfla .....


apropo, despre meniurile mele de weekend, cand sunt cu ...in general meniul de sambata seara est pizza hut, sampanie, duminica nu e md ca ne trezim tarziu, la pranz friptura de pui la cuptor, cartofi praji, salata, carnati ( masa sanatoasa de familie) care ne ajunge pentru toata ziua, eventual seara daca avem o mica foame niste tartine cu branza, sau paté...lunea este ziua de peste. de obicei peste cu legume la cuptor sau peste la gratar sau sushi si tot ce tine de mancare japoneza.....aaa, si totul EXTRA SUPER iute, adica iutele care iti da calduri 2 ore dupa
cam asta e meniul meu de weekend....iar ca sport...well, va prindeti voi
labello, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
labello, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1878 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1361 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 329 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de labello; 31 ian 2013 at 19:04:01.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui labello:
mihaela01 (31 ian 2013), miris (31 ian 2013)