View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 14 iun 2010, 10:16:13
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: I want my life back! Jurnal Meda

Citat:
Anterior postat de Narawen Vezi mesajul
De fapt am inceput dieta la data la care m-am inscris pe acest site,dar pana acum nu am avut timp sa ma ocup de un jurnal( sesiune, licenta). Tin un regim foarte aiurea. Adica ziua nu am probleme dar seara...TInd sa lucrez pana pe la 2-3 dimineata.Mananc pe la 6 seara. Si apoi pe la 12, 1 AM cand e cel mai prost moment. Deocamdata nu ma pot due la sala dar sunt mai multe video-uri pe youtube pe care incerc sa le urmez. Nu le pot face pe toate pana la capat, dar sunt sigura ca in curand voi putea.
Buna Meda! foarte buna alegere ai facut ca ni te-ai alaturat si ca te-ai decis sa o iei de la capat si sa transformi niste obiceiuri proaste in altele bune! Ca sport, eu iti marturisesc ca fac acasa, dupa filmulete de tae-bo trase de pe internet si chiar este eficient. Daca iti place, daca intelegi ca sportul e unul din aliatii tai in lupta cu kg atunci ai numai de castigat!
Eu o dieta anume nu pot tine ca mi se pare restrictiva dar o alimentatie hipocalorica e nemaipomenita. Dupa cum cred ca ti-au spus fetele trebuie sa ai 3 mese pe zi si 2 gustari neaparat, sport si vointa de fier! caci orice este posibil desi la inceput nu pare
Seara pentru toate a fost o problema si foamea instalata fara voia noastra! In timp te vei autoeduca si vei intelege anumite aspecte, pana atunci cu pasi micuti si cu noi pe langa tine ...vei reusi! Cate o cana de ceai verde pe zi nu strica, eu seara il beau daca ma mai ia foamea si este foarte bun, inhiba pofta de mancare calmeaza stomacul si..parca ma linisteste cu totul!
Pana atunci asteptam sa ne tii la curent cu ceea ce faci, cu ceea ce papi, daca ai ales o dieta anume (sunt postate pe forum o sumedenie de diete pe care sa le rasfoiesti si sa vezi daca ti se potriveste vreuna). Iti tinem pumnii, nu esti singura!