View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 07:53:34
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de vacanta-Irukandji

Citat:
Anterior postat de Irukandji Vezi mesajul
Roxii, nu cred ca ai citit clar ce am spus in totalitate. In primul rand mama e medic, deci ea ar spune ceva daca al ei copil s-ar infometa si si-ar face rau, ceea ce nu se intampla. Ma port doar ca o vegetariana. In al doilea rand, ceaiul nu este miraculos, ci contine elementele necesare organismului, fara a mai fi nevoi sa mananc carne si lactate. Ceaiul este natural, contine doar plante si exctracte naturale ( un fost coleg al mamei de facultate l-a conceput ). Si in al treilea rand, sora mea a tinut regimul mult mai lejer cu ceaiul si a slabit intr-o luna 8 kg, fara a se mai ingrasa la loc ( a tinut regimul acum 4 ani ), deci nu fac ceva fara sa stiu ca merge. Numai pentru ca mananc numai legume si beau un ceai care chiar diminueaza senzatia de foame si nu sufar deloc nu inseamna ca ma infometez sau sunt proasta ori credula. De asemenea nu ma limitez la regimul alimentar, fac si sport. SUnt constienta ca nu exista curi miraculoase si ca este mult de munca pentru a avea corpul dorit, dar numai pentru ca ma bazez pe experienta unui membru din familie nu inseamna ca sunt fraiera.

Am crezut ca daca voi veni aici voi avea sustinere dar daca preferati sa ma descurajati si sa ma faceti sa ma simt prost numai pentru ca sunt mai mica, atunci probabil ca voi pleca cat de curand...
Sunt de ceva vreme aici si crede-ma ca nu se fac diferente nici de varsta nici de altceva.
Cate sfaturi bune ti-au dat fetele.Tu spui ca te-au descurajat si te-au facut sa te simti prost?
Cum a spus si Slabuta acest forum promoveaza slabitul sanatos!In nici un caz nu mananci sanatos daca mananci doar morcovi si varza si bei acel ceai..In plus esti in crestere si corpul are nevoie de multe alimente.In ritmul asta iti vei da metabolismul peste cap si te vei alege cu o multime de probleme de sanatate.

Nu ti-am spus cu rea intentie nimic.Sunt doar sfaturi.Daca vrei le iei in considerare,daca nu treaba ta.
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."