View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 20:22:10
lovemyself's Avatar
lovemyself lovemyself este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.078
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
multumesc muult..si de mers..ieri nu a mai mers...mi-a fost azi toata ziua rusine sa intru aici...dar am facut-o totusi...am venit la "spovedanie"..ieri dupa ce am avut un meniu decent toata ziua si m-am abtinut..a fost ziua de nastere a 2 prieteni de-ai mei...ca m-au convins sa mananc o felie de pizza si sa beau o bere,care s-au transformat in 2 beri...ok...totul ca totul...mi-am zis atunci ca nu-i nimic,maine muncesc mult si gata...dar cand am ajuns acasa am avut o cearta de zile mari cu tatal meu,care a reusit iar sa ma faca sa ma simt ultimul om,sa ma simt atat de neimportanta pentru nimeni incat numai vedeam nicio iesire...cred ca am plans 2 ore continuu,cu surioara mea de 16 ani care nu putea decat sa ma mangaie si sa imi spuna sa nu mai plang...anyway...dupa asta am simtit o nevoie enorma sa mananc ceva dulce..si am mancat cred jumatate de caserola de inghetata,daca nu mai mult...m-am urat pt asta apoi..m-am simtit ca un hot care doar ce si-a dat seama ce a facut...sunt atat de dezamagita de mine....si inca nu vad scapare si rost in toate astea...e uimitor cum unii oameni pot sa iti ia si dramul ala de incredere pt care ai muncit nu stiu cat ,sa il ia si sa il calce in picioare si sa mai si rada apoi de tine pe tema asta.....imi pare rau ca am scris atat si m-am lamentat atat,dar si acum imi vine sa plang cand ma gandesc...
Hey nu te intrista fara motiv
Stiu si eu cum e sa ai un tata ca re nu te intelege mai bine zis cu care nu ai cum sa te intelegi..am avut si eu parte de reprosuri si toate alea..stai linistita ca esti singura..dar tu trebuie sa fii constienta ca daca lasi ca orice aspect negativ sa te afecteze in modul asta tie iti faci rau singura.
Mai mult de atat..sa stii ca mancarea nu e un refugiu..nu e consolare..nu e o alternativa in care iti reprimi furia,tristetea...nu nu..mancarea asta nu face decat sa-ti acutizeze nemultumirile..starile proaste.

Incearca sa vorbesti tu cu tine..si sa te faci sa intelegi ca mancarea nu e o alternativa..pentru cateva minute de "simtit bine" si apoi zeci de ganduri de regrete si furie si dezamagire vizavi de propria incredere.
Tu poti sa controlezi ce papi..tu poti gasi o alta metoda alternativa de a te descarca..pentru ca pana la urma doar tu ai puterea de decizie in ceea ce te priveste.

Hai capul sus si de maine de la capat..noi suntem alaturi
__________________
Nemancat noaptea II -Alexandra-
lovemyself, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]