View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 24 feb 2011, 18:48:39
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul
Pai mananc in jur de 1200 de calorii pe zi...am inlaturat dulciurile cat mai mult si toate bauturile carbogazoase pe baza de zahar + ceaiurile facute din comertz gen " Nestea "!! Painea am reduso la 3 felii pe zi, dar daca se intampla ca in acea zi sa mananc paste nu mai consum paine...le combin oarecum! Si in ciorbitza sunt cativa cartofiori, nu exagerat, deci nu se poate depune amidonul din ei! Sa stiti ca si carbohidratii au rolul lor....mai periculoase sunt lipidele, si pot sa zic ca le-am exclus aproape de tot! Astept orice pareri aveti ca poate mai invatzam cate ceva! :*:*:*
Eu zic sa reduci la 2 felii de paine.. 3 e deja mult . si sa fie neagra, cu seminte..integrala..nu alba . Eu inteleg ca si carbo au rolul lor..dar nici asa multi nu sunt buni.
Pana la urma ce-ai papat azi? pune tot meniul
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]