View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 02 mai 2009, 19:46:57
ali's Avatar
ali ali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mar 2009
Locaţie: Alcala de Henares, Spania
Vârsta: 56
Date: 170cm, 76.3kg
Mesaje: 415
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal slabit Tanya

Citat:
Anterior postat de tanya Vezi mesajul
bune-s buruienile si verzi..deci cum tu mi-ai pus o intrebare si eu urmaream un alt fir de logica ..dieta mea ar fi cam asta : carbohidrati dimineata ,nu in combinatii nerecomandate si in cantitati minime, nu salamuri (montignac le permite) evit orice ce contine conservanti pe cit posibil ,totul facut dupa gust cu arome naturale ex o lg smintina sau maghiran sau rosmarin, busuioc etc. miere ca indulcitor dar numai dimineata ,nu exces de proteine acestea fierte sau gratar(ador gratarul miam),nu legume gen mazare conopida fasole uscata (flatulente) ca am probleme cu colonul ,fructe in cantitati moderate din cele cu putine calorii (va veni curand sezonul capsunilor) si mincate la distanta de celelalte alimente,brinzeturi moderat in combinatii admise (exceptie micul dejun ) ceaiuri de tot felul (urzica ,galbenele ,verde ,fructe) ,cina nu mai tarziu de ora 18 (sfat babi) 1 tableta lecitina soia ,flori de bach ,miscare(mers pe jos ,aerobic acasa ,dans din buric cica face miracole desi nu prea imi reuseste ca nu prea mai am talie ),schimbarea obiceiurilor si stilului de viata(treptat) .Cred ca asta-i tot in mare,hm ....ce spui? Ps ..evita cartofii fierti sunt acizi fa-i la cuptor si cit mai rar si doar cu salate proaspete
Super Tanya ,ma bucur ptr tine ,te vad motivata si cu mult impetuu
ali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2152 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]