View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 21 apr 2011, 02:06:13
Sheeva's Avatar
Sheeva Sheeva este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Personalizata + putin sport
Date: 162cm, 54.3kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Horoscop-Dieta "RAC"

Cand am vazut si aceasta dieta in functie de zodii, recunosc ca m-a bufnit rasul... dupa ce am citit, m-am rusinat de faptul ca ma bufnise rasul. Desi risc sa ma repet, se potriveste foarte bine descrierea. Cu ce nu sunt de acord este meniul sugerat, caci eu prefer sa mananc lucruri care imi fac placere, cu care sa pot "supravietui" pe termen lung, ca pierd greu kg astea in plus. Iar dimineata se stie ca trebuie sa mananci cel mai bine. Eu ma descurc cu cereale cu lapte dimineata, cafea cu lapte, la pranz mananc piept de pui/curcan/ton/oua cu salata, iar seara ma impac foarte bine cu stelutele de branza, asa numita cottage cheese 2% grasime. Daca mi se face foame mai beau o cana de lapte... Nu mai vreau sa apelez la diete pe care trebuie sa le tii putin timp si sunt foarte diferite de obiceiurile tale alimentare, ca mai apoi cand revii la normal sa te ingrasi mai rau... incerc sa imi schimb stilul alimentar pe cat posibil.
Sheeva, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1015 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat