View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 04 mai 2011, 11:57:14
grasuta83's Avatar
grasuta83 grasuta83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 153cm, 68kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa scap de burtica, dupa cezariana?

Buna fetelor, eu am mai fost pe aici ,dar din cauza unor probleme am lipsit mult timp... Am aceeasi problema burta dupa cezariana. Operatia mea este urata tare si recuperarea a fost foarte grea operatia fiind mediana recuperarea ia mai mult timp. In timpul sarcinii nu am luat decar 9 kg dar inainte de a ramane insarcinata ,eram destul de plinuta la 153 cm aveam 62 de kg ,acum am 67 si nu reusec sub nici o forma sa slabesc.Am un regim spun cat de cat normal ,dar la capitolul sport stau foarte prost. Nu imi place deloc sa fac sport,nici in liceu nu am facut ,sau la facultate mereu eram scutita. In copilarie am facut gimnastica de performanta si in urma unui accident nu am mai avut voie sa practic ,lucru care ma intristat foarte mult si ma facut sa urasc orice inseamna sport,plus ca obosesc foarte tare si orice efort care nu este bine supravegheat imi poate provoca dureri.Ajutati-ma va rog ,am vazut ca aici totul este posibil ,vreau diete usoare pe buzunarul nostru si sport usor cu rezultate . Plus ca am niste sani imensi care ma chinuie si pe care asi vrea sa ii fac sa scada binenteles tot prin sport daca se poate. Astept raspuns va rog foarte mult stiu ca aici este o familie minunat si pot gasi sprijin!
grasuta83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1528 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1011 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1012 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat