Subiect: JURNAL CrisDana
View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 14:19:47
crisdana's Avatar
crisdana crisdana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Date: 160cm, 79.5kg
Mesaje: 56
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: JURNAL CrisDana

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
Buna!In primul rand iti urez si eu bine ai venit si in al doilea rand iti multumesc pentru retele de post!
Te felicit pentru kg pierdut si pentru miscarea care ai inceput sa o faci;putin cate putin se face mult!Iti recomand Start Walking ca supliment de miscare pentru inceput cand crezi ca statiile de tramvai nu mai sunt suficiente!
Problema cu mancatul seara si eu am avut-o si eu una cred ca se datora faptului ca nu mancam suficient la micul dejun,pranz si gustari.
Sa iti traiasca si flacaul si astept sa vad pozici ca poate ne inrudim!Am si eu o pitica de 2 ani si 4 luni si am ramas dupa sarcina cu frumoasa greautate de 105 kilograme!S-au dus destul de usor,dar din vina mea a fost un dute-vino continuu intre 94-84 de kg.Nu e greu sa slabesti,ci sa te mentii!
Iti urez un cantar cat mai zgarcit!
Bine ai venit pe la mine si multumesc pentru incurajari si sfaturi.
Inca nu m-am dumirit eu pe unde se pot posta fotografiile dar voi "studia" si voi trece la actiune.
Din pacate David este bolnavior destul de rau si am avut de tras tot week-end-ul si inca mai avem. De la o raceala puternica a trecut la o otita zdravana si am trecut prin multe peripetii despre care ar trebui sa povestesc multe.
Nemancat, stres, nedormit... cantarul a ajuns la 80 kg. Preferam sa reusesc altfel, nu prin problemele copilului.
De-acum insa sper sa fie totul bine si sa slabesc fara stres si cu mancat sanatos.

Ne auzim curand, sper cu bine!
__________________
__________________________________________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post841588
crisdana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1113 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]