Subiect: Jurnal Karmen737
View Single Post
  #20 (permalink)  
Vechi 20 feb 2012, 09:34:42
karmen737's Avatar
karmen737 karmen737 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2012
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: atkins
Date: 168cm, 77.5kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Karmen737

Azi sunt in culmea fericiii ca am mai scapat de un kg. si nici nu ma asteptam fiindca saptamana asta nu prea m-am tinut de dieta. Bine ca nu am facut mari excese, dar cand stau sa calculez: un pic de aici un pic de dincolo... se aduna. Plus ca ieri mi-am cam facut de cap, bucuroasa ca am mai slabit un pic, iar acum imi fac procese de constiinta. Dar e prea tarziu!!! Am hotarat sa nu ma mai cantaresc duminica ci lunea. Duminica e zi de iesit in oras si daca stiu ca am mai dat jos ceva ma apuc de sarbatorit!!! Daca stau sa ma gandesc bine cam asta e momentul in care am renuntat la cam toate dietele pe care le-am tinut: cand am vazut ca hainele incep sa se largeasca si lumea spune ca parca am mai slabit un pic... Si mananc azi o jumatate de prajitura, maine una intreaga si uite asa revin la tot ce mancam inainte... Dar de data asta nu ma las!!! Mi-am facut aprovizionarea cu legume (chiar daca n-au nici un gust) si din nou pe baricade. Abia astept primavara sa mai pot iesi afara, mai ales acum ca bebe a crescut si merge singur, sa ma pot ocupa si eu de flori, de gradina...Anul trecut mai mult m-am chinuit cu el in carucior, dar poate acum va fi altfel...
__________________