View Single Post
  #200 (permalink)  
Vechi 16 sep 2011, 21:59:49
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
Ciao Roxii...sunt putin trista si stresata in acelasi timp...stresata, datorita perioadei de introducere a caloriilor, oricum cand o sa incep, o sa postez fiecare meniu...si trista pt ca am observat ca am un organism f lenes si momentan ba urc cu 100 g ba cobor 100 g...tot asa...stiu ca nu e o tragedie, si nici nu ma deprima f mult chestia asta...probabil mi-as dori rezultate pt toata munca pe care o depun...si ma tot gandesc ca daca acum am inceput sa stagnez, cand voi reintroduce calorii ce se va intampla?stiu ca si sportul e o parte de vina la mine...apoi ma simt si putin balonata, si nu mai pot merge la toaleta fara pastilute...of, asa de tare mi-as dori sa se rezolve toate chestiile astea, mi-as dori sa pot manca linistita si sa nu trebuiasca sa fiu stresata 1200 cal si sa imi mentin greutatea...ca la 1200 de cal m-as satura de numa...mi ciuda intr-un fel pe cele care consuma 1000-1200 cal si chiar slabesc...oricum sunt constienta ca nu o sa pot toata viata sa consum ceea ce consum momentan...ca vor fi momente cand o sa cad prada tentatiei...nu stiu, acum nu am pofte sa mananc nesanatos...tot ceea ce as vrea e sa pot consuma sanatos si rezolnabil si sa ma pot mentine...insa sunt cam pesimita ca voi putea eu ajunge la 1000 cal fara sa ma ingras, chiar daca o fac treptat...chiar imi vine f greu asa, dupa cate imi cunosc eu organismul asta lenes al meu
p.s.nici eu nu iti vad pozele, ti-am trimis cerere de prietenie, poate de aceea nu ti le vedeam
Nu mai fi trista!Este adevarat ca va fi mai greu si ai un drum destul de lung inainte,insa astea sunt consecintele infometarii.Tu singura ti`ai slabit asa organismul si cu cat dureaza mai mult situatia asta cu atat il chinui mai rau.Daca vei introduce lent caloriile nu te vei ingrasa,insa e posibil ca o perioada sa stagnezi.Dar la urma urmei cred ca cel mai important e sa fii sanatoasa,de slabit ai destul timp.Incearca sa faci sport acasa pana te duci la sala.Ai o gramada de filmulete din care poti alege!

Dap,pozele nu le vezi pt ca nu ma aveai la prieteni si sunt intr`un album privat,insa acum ti`am acceptat cererea de prietenie si ar trebui sa le poti vedea!
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]