View Single Post
  #201 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 14:25:33
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Jurnalul Alynutei

Nu, nu suntem mai slabe ca celelalte (la figurat ), insa depinde mult de caracterul fiecarei slabute, cat de motivata sau hotarata este, cred ca la noi este ceva de genul: am slabit ne vedem bine iar creierul s-a relaxat, nu mai are aceeasi vointa ca la inceput cand nu mai aveam cu ce ne imbraca si ca trebuia sa ne cumparam hainute ptr ca altfel ieseam in costumul Evei pe strada (si mai era si frig ).
Uite motivarea mea princiipala era ca vrem un bebe, iar la 153cm si o greutate de 60 daca mai adaugam surplusul sarcinii cum eram oare doamne , asa ca am luat decizia minus 10 kg, 3 le-am dat jos in vara trecuta, apoi cu voi vreau sa scap si de celelalte 7.
Am reusit sa intru si in hainele de pe vremea cand cantaream 47kg, insa este acum cu totul altceva, este dives: cantaresc 52kg si intru in haine de 47kg ptr ca acum am facut sport, atunci eram slaba de la mancat dupa diete asa facute in dorul lelii , si fumat.
Am scapat de fumat am pus 10kg, iar acum sunt din nou in oglinda fata care ma stiam acum 3 ani.
Vroiam 50 kg acum, insa creierul acolo ffff adanc zice asa: oricum vei face burtica, la ce sa mai slabesti doar 2 kg cand in curand vei pune triplu la loc, cu sanatate in 2-3 luni (speram noi)
Cam asta e, scumpa mea. Depinde de noi si de cum ne setam creierul.
Cel putin la mine este asa.
Iar tu poti Aly drag , deoarece ai putut odata , deci de ce ar fi divers acum?
Ai spus azi nu la toate alea , fa-o si maine si poimaine si tot asa, gaseste sportul sa inlocuiasca bici daca nu mai merge si spune mereu EU POT.
Nu gandi doar fa-o. Noi suntem aici si iti intindem mainile insa tu esti cea care comanda
Pup scumpa mea, hai sa fim ca la inceput
__________________