View Single Post
  #201 (permalink)  
Vechi 16 sep 2011, 22:01:43
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

cateodata mi se pare nedreapta viata asta...cand vad persoanele care mananca tot ce doresc si tot slabe sunt...si mai ales la barbati...azi i-am vazut pe doi baieti cum infulecau o paine intreaga unsa cu nutela de ciocolata si vanilie, plus pe langa au mai baut si o sticla de cola, si ceva mezeluri...n-aveau ei treba...acolo erau pe putin 2000 cal doar la o singura masa...iar pe forum citesc aproape in fiecare zi persoane care se confrunta cu situatii asemanatoare mie, ca la mine e o noua problema, frica de alimente si consumul de calorii...tin minte ca pe vremea cand mancam prostii nu aveam stresuri de genul asta, si nici nu ma ingrasam decat intr-o perioada lunga de timp daca o tineam tot asa, si aveam si scaun regulat...si ziceam de fetele cu probleme asemanatoare mie de pe forum...in mare parte sfaturile pt el este sa nu mai manance asa putin , ci sa manance sanatos si sa faca sport...eee asa de usor e de spus din gura toate chestiile astea...dar la noi, cele cu probleme de genul asta le trebuie dovezi, nu vorbe...si acumularea de kg ceea ce e si normal odata cu ridicarea caloriilor nu mai e o motivatie de a merge mai departe...nu stiu cine pe lumea asta daca s-a straduit mult timp sa dea niste kg jos, mancand putin, si vine cineva si ii zice sa urce caloriile si ea le urca, apoi vede ca acul cantarului se ridica, mai are puterea sa poata continua mai departe...trebuie un psihic f puternic...sunt trista si ma doare sufletul pt cele care sunt in situatia mea, cateodata mi-e asa greu...oricum odata cu intrarea in acest forum parca am o anumita responsabilitate, si nu as putea sa "dau ochii" cu celelalte slabute daca nu m-as tine de o alimentatie sanatoasa...momentan astea sunt gandurile mele, mai sunt cateva, insa momentan acestea sunt mai importante...
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]