View Single Post
  #20102 (permalink)  
Vechi 19 dec 2014, 22:54:28
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

si la noi e chinul de pe pamant cu mancarea... in scaunul de masa nu mai vrea sa stea, se ridica in picioare si se intoarce cu spatele la mine.. asa legat cum ii... cand il prind ca se joaca linistit cu ceva atunci mai ii pot da... dar cantitativ nu mananca mult.. numa cand ma vede ca vin cu lingura si farfuria fuge de mine..
si cand vrea sa manance si ii e foame intoarce capul de cateva ori pana accepta prima gurita..e aceeasi poveste indiferent daca mancam toti la masa, sau mancam pe unde apucam, facem picnic prin casa..
de azi suntem si noi in vacanta..acum incepe curatenia.
am avut si noi serbare, degeaba, lui David nu-i plac activitatile astea

laura si mira super ca va pastrati greutatea..

Mie maine imi va arata cantarul sub 60.. sunt foarte incantata. n-am avut sub 60 de vreo 4 ani..

wekend placut
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui dorutza:
butterfly30 (20 dec 2014), Gea (20 dec 2014), Laura (19 dec 2014), meapasarica (20 dec 2014), MIRUTZA (20 dec 2014), rainbow (30 dec 2014)