View Single Post
  #202 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 10:37:07
andrylici's Avatar
andrylici andrylici este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: low-carb
Date: 178cm, 85.9kg
Mesaje: 454
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
iuhuuuuu
ihaaaa
ce tare esti!
bravo ma andrylici... te faci mica ca fata-ta glumesc! felicitari pentru kg! sper sa nu te opresti la 85! bravo bravo bravo! mi-s mandra tare de tine! tare tare tare!
si esti intradevar pentru multe fete un exemplu! sau ar trebui sa fii!BRAVO!!!!!!!!!!!
Merci Eva! Fara sfaturile tale nu as fi reusit sa continuu si sa inteleg anumite principii. Alimentatia asta nu-i chiar asa de simpla (renunti la grasimi, paine, prajeli si dulciuri si gata slabesti!). Trebuie sa inveti sa mananci inteligent si sa-ti poti permite cate o exceptie din cand in cand pt ca traim totusi in LUME si nu suntem de fier si sa STII sa faci diferenta intre mancare sanatoasa si junkfood (aici nu ma refer la fast food neaparat).

Nu vreau sa ma opresc la 85. Visez la un 75 si daca se poate 70 este excelent dar o iau incet. Mai cuceresc cate o reduta cu fiecare 5 kg pierdute. Macar la 80 o sa am si eu un IMC incadrat la NORMAL .

pentru tine!
__________________
Jurnal Andrylici
andrylici, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2500 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1596 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]