View Single Post
  #20216 (permalink)  
Vechi 03 mar 2015, 11:48:22
myha's Avatar
myha myha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata Lacra, pe la 12, m-am trzit devreme, dat am avut treaba....si la noi ploua...si asteptam asa mult primavara
Azi am din nou o tentativa de facut paine cu maia, sa vad ce-mi iese de data asta, daca si acum dau gres, arunc maiaua.Pacat ca nu mai traieste bunica sa ma invete cum facea ea painea cu maia....avea o maia facuta din alutat de paine cu malai, freata si pusa la uscat si cand facea paine umplea vasul cu faina, punea apa, sare si maia din aceea si framanta....nu era complicat ca retetele gasite pe net....atatea g de faina alba...atatea de faina de secara...atatea g de apa complicat de te face sa te lasi pagubasa
Meniul de azi:
MD iaurt cu fulgi de ovaz si zmeura
Pranz, cam neconform,dar mi se facuse pofta cand am facut pt. ai mei, o lingura de manaliga cu telemea si o lingurtia de smantana, aveam de gand sa mananc ciorba, dar am renuntat, ma simt deja satula numai cu atat
Cina, mai vedem, chiar nu stiu, poate o salata cu rosii si cu telemea...cam multe lactate azi
.....si ma voi stradui sa fac si o sedinta cu jillian, chiar daca am azi o febra musculara la gambe si fese de la sedinta de ieri
Va pup, o zi frumoasa!
__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui myha:
claudia22 (03 mar 2015), feelix (03 mar 2015), lacra81 (03 mar 2015), sherpika (04 mar 2015), VentoFreddo (03 mar 2015)