View Single Post
  #2024 (permalink)  
Vechi 11 ian 2011, 00:09:34
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de belisimad Vezi mesajul
Nemo acum ca ai scapat de piuit nu mai zici nimik?! esti rau rau rauuuuu
Ah sa nu uit ,mai adaug la meniul de azi o cupa crema de vanilie si o bucatica cioco 85% cacao
Ce sa mai zic...ma pregatesc sufleteste ca invitatia la restaurant amanata si rasamanata s-a transformat in primire de musafiri .
Adica vin ei la noi miercuri seara, si directivele din partea nevestei sunt "masa cu specific romanesc"...de parca poti sa faci din ingrediente franceze meniu romanesc. Stiu, ca am mai incercat, si nu iese gustul asa ca la mama acasa.
Asa ca azi am rascolit niste locuri de pe net care-mi sunt dragi si pina la urma am ramas la varianta:
Felul 1: aici ar trebui o supa, dar inca sunt nehotarat...ciorba de perisoare?
Felul 2: varza cu carne - asta iese asemanator cu ceea ce ar trebui sa fie, am mai facut-o si merge
Felul 3: placinta cu dovleac, am gasit o reteta buuunaaaa de tot.

Si eu o sa ma uit salivand la ei

In rest...azi a fost zi pp, dimineata si seara macrou, la pranz piept de curcan la gratar, udat din belsug cu Schweppes light.
Si o chestie de ciocolata neagra cam cat o nuca.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]