Subiect: Jurnal Alina82
View Single Post
  #2027 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 20:44:46
elenavulpe's Avatar
elenavulpe elenavulpe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Alinutzaaaaa..... ce faci cherie? Esti in forma? Esti cuminte?
Revin cu sustinerea vis-a-vis de psihoza sala fitness. Acolo locuieste BABAU! Oricum daca m-as duce la o sala as face aerobic. Am mai facut dar dupa aproape 1 luna si jumatate am lesinat in sala si m-am speriat rau, ca urmare am zis halt! Sport la mine acasa - Callanetics, Pilates de saltea. Aparatele alea m-au nevrozat de cate ori am incercat (ca io bunavointa am avut), dar la noi in provincie astia nu au auzit de antrenori la fitness, iar eu habar nu aveam cum, cat si in ce fel se folosesc toate alea cu exceptia bicicletei. Si nu ma duc sa dau banii pe abonament la sala ca sa ridic greutati maxim 3 kile... hai 5 de la nashu (ca banuiesc ca nu exista greutati de cate 1-2-3 kile la o sala de fitness)
Io azi cuminte. La intrare au fost 1195 cal, la iesire doar 208. Azi nu prestat sport (din cauza de dureri de oase si de muschi) decat cei aproape 4 km de venit de la serviciu pe jos, bashca invartit ca musca fara cap prin piata.
M-a chinuit nevoia de glucide si implicit o foame nebuna pe care, pana la urma, pe mla orele 18.00, am rezolvat-o cu 18 gr (doar 3 patratele-cel mai nou record al meu) de cioco neagra 70% cacao de 107 cal. Nu e mult caloric dar ma enerveaza ideea. Ideea ca sunt dependenta de dulciuri. De cand m-a facut mama mea eu voiam sa pap "bumbane" si cam atat. Ok, recunosc, apreciam nespus de mult (facand de altfel si scandal cand vedeam ca se termina) piureul de cartofi. Si in ziua de azi as putea foarte bine sa traiesc o zi intreaga cu piure de cartofi fara nimic altceva, dar e caloric rau.
Dar... eu sunt inca in perioada de antrenament si ma bucur pentru fiecare zi in care reusesc sa manac cele 3 mese pe zi si 1 gustare. Asta inseamna foarte mult.
De maine voi incerca sa bag micul dejun la ora 7.00-7.30 nu la ora 10.30. E un pas mic pentru omenire (recunosc) dar urias pentru mine. Sper sa ramana in stomac (lucru ce se intampla foarte rar). Mi-am pregatit (pus la inmuiat in 1-2 linguri de apa) 40 de grame de Musli cu fructe, pe care intentionez sa le consum cu 150 ml lapte integral (de la vaca din gradina vecinilor) ca mie mi se pare mai sanatos asa.

Hai ca deja monopolizez iar discutia si poate au si alte fete slabute si harnice a spune lucruri pe la aceasta masa rotunda.

Ca urmare te pup strashnic si te urez cu spor la mentinere si sa aud de la tine ca esti la fel de cuminte ca si pana acum.