View Single Post
  #2029 (permalink)  
Vechi 14 sep 2013, 20:33:29
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Buna seara, dragele mele!

Revin, cu coada intre picioare, dupa 3 zile de mancat haotic...e ca un cerc vicios, odata ce incep sa mananc ceva "interzis" nu ma mai pot controla...hmmm...merit o bataie buna!

Astazi am fost la tara...alta zi obositoare, maine dorm mult!

M-am gandit mult si sincer chiar nu mai vreau sa tin o dieta, dar incerc sa aplic diferite principii...le tot aud pe fete cu dieta de 8 ore...combinata cu ceva mai low carb poate da rezultate...

Marti imi fac o dozare de progesteron, ovulatie am avut...ramane sa vedem cum stau cu "hormonii" si daca nu e ok d-na doctor imi va da tratament "pe gura" Asa s-a exprimat...oricum, o plac foarte mult, asta ma face sa suport mai usor "mersul la doctor" ...

Am mancat ceva gras si mi-a picat foarte greu la stomac...ma simteam mai bine, fizic si psihic, atunci cand mancam "dietetic"...nu-i nimic, am tot timpul din lume sa recuperez!

__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]