View Single Post
  #2029 (permalink)  
Vechi 17 nov 2010, 18:12:33
TinAlexa's Avatar
TinAlexa TinAlexa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

S-ar traduce faina integrala de grau dur si apa. Sunt ok. Asa scrie si pe ale mele. Nu spun, daca as avea pe aici de unde sa iau paste cu IG mic, sigur le-as cumpara. Ca le-as face bolognese sau carbonara, sau.... nici nu mai conteaza cum le-as face ca nu gasesc.
Eu nu am mai mancat paste si orez de nu stiu cat timp. Nu ma atrag doar cu sos de rosii, sau cu ciuperci. Fara sare nu sunt chiar asa bune.
Tu ce mai faci? Vad ca te tii tare pe pozitii. Felicitari! Pe cand urmatoarea cantareala?
Ame ma bucur ca spaghetele sint corecte ...yupyyy.
Sint bine, ma analizez si ma minunez parca sint un roller coaster dar este bine ca asa stiu si eu cum functionez.
Astazi am reusit sa "fur" de la medic o trimitere pentru o radiologie sa vedem ce este cu spatele si in plus vom face analize la singe, urina, sint obosita mai tot timpul si nu inteleg de ce, medicul mi-a spus sa nu fac o depresie.
In rest sint bine, cumintica trebuie sa o mai rog frumos pe Loly sa mai ma scarpine pe cocoasa pentru ciocolata
Am pus poze cu mine la 75.7kg



Citat:
Anterior postat de uca Vezi mesajul
Fetelor,maine incerc sa scanez cartea "slabesti mancad".O sa vad cat reusesc.

Seara faina sa aveti
Abea astept, m-ati facut foarte curioasa, mai mult este curiozitatea ca eu cu Monty ma inteleg bine. Dar poate o data o sa am nevoie si de Dr Man
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]