View Single Post
  #20308 (permalink)  
Vechi 12 mar 2015, 08:12:19
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna dimineata fetelor!!!!!!
Am facut ieri o pizza de care am fost f. incantata. Am facut o mamaliguta din tarate de ovaz ,pe care am intins-o apoi intr-o tava. Am batut 2 oua peste,dupa care am adaugat ingredientele necesare.A iesit super si ca aspect si ca gust, dovada ca nu mi-a mai ramas nimic pt. azi .
Am facut si o budinca dintr-un avocado , cu sirop de agave,nuca de cocos , cacao si lapte praf din soia. Oare e conforma?
Emy , ce zici?
Inca nu am folosit lapte praf din soia. Caci altfel , e foarte buna.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dragele
Ali si eu la inceput de Monty nu intelegeam deloc regulile,furam meniurile de la celelalte feteEu f tarziu am citit cartile Monty..
SDupa aia mi-a adus o prietena mucenici..si nu vreau sa ii arunc,sunt 2..o sa-i mananc la md,asa ca saptamana asta o sa fie pierduta pt mine.Luni o sa-mi plang de mila pe aici,dar asta e,eu nu arunc mancarea,mai ales daca e facuta cu sacrificii si drag special pt mineSa nu mai zic de pofta de muceniciVa pup fetele,o zi frumoasa!
Emy, si eu am cedat la mucenici, era pacat sa nu-mi incant papilele gustative, se fac o data pe an si sunt foarte buni
Sa sti ca eu greu am ajuns sa stapanesc monti,la inceput nu intelegeam nimic, poate si acum mai fac abateri incostiente, dar ma simt mai stapana pe mine. Si sora mea tine, si vad ca nu intelege anumite lucruri care acum mie mi se par simple
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Fetele,stiti vreo reteta care sa dea volum parului?Il am lung,f fin si parca iarna asta s-a subtiat..am schimbat si sampoanele,si balsamul,degeaba,tot asa e..Ce ii prieste e ca il clatesc cu otet de mere si asa e lucios si frumos,dar ca e asa fin ma scoate din pepeni!
Parul meu e la fel, slab fara volum , fir subtire, cade, mai imi fa cateodata o masca cu galbenus, ulei de masline , miere.Nici nu stiu cum sa ma mai tund
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
hm..cand dati clik pe poza se vede cum trebuie,nu?la album nu..
Esti foarte frumoasa, iar ochelarii iti vin pe masura. Iti sta

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Bună dimineața!
Felicitări celor care au scăzut la cântar!
Eu bat pasul pe loc.
Ieri am avut inspecție pentru gradu II . A trecut cu bine.
Azi încerc să mă liniștesc , pentru că am tot fost stresată că nici nu m-am putut odihni. Ca de altfel si acum m-am trezit cu noaptea-n cap și am deschis calculatorul.
O zi așa cum vă place !
Oooo Fely, bine ca ai trecut cu bine, sunt stresante inspectiile astea, si eu am emotii cand avem cate-un control , sau testari.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Alynuta:
feelix (12 mar 2015), lacra81 (12 mar 2015), myha (12 mar 2015), VentoFreddo (12 mar 2015)