View Single Post
  #20310 (permalink)  
Vechi 12 mar 2015, 14:37:36
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Multumesc,a fost dragoste la prima vedere!sunt mari dar sunt asa usoriiii,nici nu-i simt pe nas
Noapte buna dragele,maine merg la un targ de haine cu al meu si o prietena,mai mult de frasuiala ca nu am nevoie de nimica.. dar daca s-o ivi ceva nu o sa zic nu
mi-am luat 2 geci superbe!una sport,Kappa,si una de la Piazza Italia,mai eleganta.Si le-am luat f stramte,sa nu mai cedez nebuniilor culinare..DE LUNI
Zic de luni,pt ca am primit mucenici si am uitat sa zic,o bucata de slanina afumata..imi curg balutele dupa ea..Mucenic am mancat acu dimineata,maine si poimaine mai mananc unu si termin si bucatica de slanina..deaia zic de luni,saptamana asta o consider de pierzanie culinara,luni trag linie,numar pagubele si ma apuc iar serios de treaba!

meniul de azi-md mucenic cu lapte
pranz-iar peste la cuptor,cu legume gratarite si salata de varza
cina cred ca o sar sau mananc ceva nuci

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!!!!!!
Am facut ieri o pizza de care am fost f. incantata. Am facut o mamaliguta din tarate de ovaz ,pe care am intins-o apoi intr-o tava. Am batut 2 oua peste,dupa care am adaugat ingredientele necesare.A iesit super si ca aspect si ca gust, dovada ca nu mi-a mai ramas nimic pt. azi.
Am facut si o budinca dintr-un avocado , cu sirop de agave,nuca de cocos , cacao si lapte praf din soia. Oare e conforma?Emy???? Inca nu am folosit lapte praf din soia. Caci altfel , e foarte buna.


Buna Pizza ta!Si budinca zic ca e ok,cocosul stiu ca areig f mare si e de evita la monty,dar nu interzis..cam ca dovleacul!Cacao e ok.Sa iti fie de bine!Laptele de soia e ok iarasi.


Emy, si eu am cedat la mucenici , chiar n-am rezistat , dar o data pe an se fac si era pacat sa nu-mi incant papilele gustative


La mine o sa fie o saptamana pe anNu pot si pace sa-i arunc la guoi,si al meu nu vrea sa manance.Slanina ar fi conforma Monty,daca e fara paine..dar eu vreau si o feliuta de paine calda
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Salutare fetelor!
Feli felicitări,bine ca ai scăpat de stres
Ali suna bine pizza ta
Ieri am făcut pâinică cu maia,a ieșit o bunătate desi am gustat doar o feliutza la md
Md iaurt cu pâine de casa si putina telemea
G un mar
Prânz ciorba de perișoare
G 4 curmale si semințe
Cina chifteluțe cu roșii
O zi frumoasa
Tu esti cea mai cuminteAi niste meniuri..de nota zece.Monty suta la suta.Bine,painea nu ar fi,dar e facuta de tine si o mananci dimineata,asa ca..Important e sa scada cantarul!

Feli,bravo si felicitari ca ai trecut peste hop cu bine!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
Alynuta (13 mar 2015), feelix (12 mar 2015), lacra81 (12 mar 2015)